Bioteka

Saldžioji stevija: saldumui – taip, o cukrui – ne!

STEVIA-700x294

Ar žinote, koks skirtumas yra tarp vieno arbatinio šaukštelio cukraus ir tokio pat kiekio natūralaus saldiklio, išgauto iš stevijos lapų, kurio galima rasti Bioteka lentynose? 1 arbatiniame šaukštelyje cukraus yra 20 kalorijų, o tokiame pat kiekyje stevijos saldiklio – tik 2 kalorijos. Ką jau kalbėti apie sutaupytas kalorijas!

Bioteka parduotuvėse rasite dviejų Europos gamintojų stevijos produktų. Tai prancūzai Comptoir & Compagnies, tiekiantys mums stevijos pagrindu pagamintas tabletes ir miltelius, bei Vokietijos kompanija RAAB Vitalfood, iš kurių į Lietuvą saldžioji stevija atkeliauja skystuoju pavidalu. Kokie gi skirtumai tarp tablečių, miltelių ir skysčio?

Stevijos tabletės (250 tablečių, gamintojas Comptoir & Compagnies, Prancūzija) itin patogios vartoti, saldinant arbatą, kavą ir kitus karštus gėtimus. 1 kubelis cukraus (arba 3 g cukraus) savo saldumu prilygsta vienai šio saldiklio tabletei. Sudėtyje yra lygiai nulis kalorijų. Tinka vartoti diabetikams ir tiems, kurie kontroliuoja gliukozės kiekį kraujyje.

Stevijos ekstrakto milteliai (15 g, gamintojas Comptoir & Compagnies, Prancūzija) itin tinka saldinti vaisių salotas, gaminti desertus, virti uogienes, kadangi 1 arbatinis šaukštelis miltelių atitinka net 500 g cukraus! Ekstraktas nepraranda savo saldumo net ir kaitinant virš 120° C. Sudėtyje nėra kalorijų. Tinka vartoti diabetikams ir tiems, kurie kontroliuoja gliukozės kiekį kraujyje.

Skystasis saldiklis su stevija (50 ml, gamintojas RAAB Vitalfood, Vokietija) gali būti vartojamas itin universaliai. Jis tirpus vandenyje, tad juo lengvai pasaldinsite savo kavą ar arbatą, uogienes ar vaisių salotas. Net jei norite sumažinti suvartojamą cukraus kiekį, tai nereiškia, jog negalite mėgautis naminiais desertais. Su šiuo saldikliu išsikepsite puikiausius pyragus, pasaldinsite tortų pertepimus ir saldžius kremus! 3 lašeliai skystojo saldiklio su stevija atitinka 1 kubelį cukraus (arba 3 gramus). Sudėtyje rasite tik vandenį, augalinį glicerolį ir steviolio glikozidą.

Skirtingai nei sintetiniai ir plačiai vartojami saldikliai, tokie kaip aspartamas, ciklamatas ar sacharinas, stevijos ekstraktas yra visiskai natūralus produktas. Jis išgaunamas iš astrinių šeimos augalų. Comptoirs & Compagnies saldikliai yra švarios sudėties ir nekartūs, kadangi pasižymi itin aukštu grynumo procentu (net 98%), kas yra pasiekiama specialu ekstrahavimo metodu kruopščiai kontroliuojamoje laboratorijoje. Tiems, kurie yra ragavę kitų gamintojų stevijos saldiklių, kurių grynumas siekia 95%, ir yra nusivylę natūraliais saldikliais dėl neva jų kartumo, itin rekomenduojame išbandyti Comptoirs & Compagnies produkciją. Pasirodo, jog 3% skirtumas iš esmės nulemia skonį! Pamirškite karčiuosius lašiukus ir mėgaukitės išties saldžiu skoniu.

Nesibaidykite saldžių akimirkų, tiesiog pakeiskite cukrų stevija! Stevijos saldiklių ieškokite visose parduotuvėse Bioteka.

You are here