Bioteka

Kosmetikos gigantai ruošiasi pokyčiams?

 

NA-sustCosSummitAr galime tikėti kosmetikos “gigančių” pažadais? Jau seniai didžiosios kosmetikos bendrovės yra kaltinamos dėl neatsakingo elgesio. Kaip žinoma, kai kurios jų atlieka bandymus su gyvūnais, kuria cheminę taršą bei atsainiai naudoja ribotus planetos išteklius.

Pastebima tendencija, jog vis daugiau vartotojų renkasi natūralias ir ekologiškas kosmetikos priemonės. Be to,  kai kurie pasaulinio lygio prekybos tinklai pradėjo nebeįsileisti “neatsakingų” kosmetikos kompanijų į savo parduotuves. Taigi panašu, kad kosmetikos “gigantams” reikia pradėti keisti strategiją iš esmės.

Kai kurios pasaulinio dydžio kosmetikos kompanijos jau pradėjo domėtis ir daryti atitinkamus pokyčius. Štai keletas kompanijų jau džiaugiasi pasodintais medžiais, kai kurios pakoregavo sudėtį,  pakeitė pakuotę į greičiau suįrančią ir mažiau teršiančią aplinką, kitos pradėjo taikyti teisingos verslininkystės principus (ang.k. fair trade).

Galime pasidžiaugti, kad net ir didžiosios kompanijos bando “įšokti į žaliąjį traukinį”. Taip sumažindamos patiriamą žalą ir taršą. Antra vertus, dėl jų dydžio ir jau dešimtmečius nusistovėjusios verslo praktikos, jos tapo nelanksčios. Todėl mums dar reikės ilgai palaukti kol šie gigantai iš tikrųjų taps ekologiški ir padės keisti pasaulį.

Šį rudenį Paryžiuje vykstantis susitikimas “Sustainable Cosmetics Summit” skatins kosmetikos kompanijas tapti atsakingesnėmis. Tikėkimės, kad šis susitikimas padės joms greičiau taikyti ir “žaliasias” inovacijas. Plačiau  apie rengiamą susitikimą ieškokite http://www.sustainablecosmeticssummit.com/index.htm

O ką jūs manote apie kosmetikos industriją? Mums svarbi jūsų nuomonė, pasidalinkite.

You are here