Bioteka

Abrikosų saldainiai su sezamo sėklomis

2013-12-25-12.07.40-1024x768

Pristatome Jums ypač lengvai pagaminamą tobulo skonio sveiką desertą,

kuriam reikės (pagaminsite apie 40 saldainių):

- 125 g džiovintų Rapunzel abrikosų. Geriausiai tam tiks ekologiški, natūraliai saulėje džiovinti abrikosai. Atsidarius Rapunzel džiovintų abrikosų pakelį, į nosį tvoskia visos pievos gėlės ir aplink patenkintai dūzgiančios bitutės, rainos nuo to saldaus malonumo. Praktiškai kartais norėtųsi tą kvapą užuosti nuolat...

- 125 g Rapunzel migdolų. Rinkitės kokybiškus, gražius riešutus. Nors juos po to malsime, šiam receptui migdolų miltai netinka! Migdolų miltai yra gaminami iš jau išspaustų riešutų, iš kurių išspaudžiamas migdolų aliejus. Taigi migdolų miltai yra ne kas kita, kaip migdolų skaidulos – visa, kas lieka, pašalinus aliejų. Mes migdolus skrudinsime ir malsime ir Jūs nustebsite, kokie aromatingi gali būti šie riešutai.

- 50 g Rapunzel marcipano masės. Žiūrėkite, kad joje cukraus nebūtų daugiau nei riešutų. Pageidautina – be kvapiųjų medžiagų. Jūs norite valgyti tokį produktą, kokio skonio jis yra, o ne koks jis tampa pakvėpintas sintetinėmis medžiagomis. Rapunzel marcipaną sudaro lygiai du ingredientai – 50% ekologiškai augintų migdolų ir 50% bičių medaus. Ir to pilnai užtenka tobulam marcipanui. Praplėšęs pakuotę atsidūri rugpjūčio pavakarėj, kur nors užmiesčio sodybos terasoje, iš kurios matyti, kaip virš ežero leidžiasi saulė, o šilto vėjo uodegėlės atneša prinokusių vaisių kvapus. Geriausia yra tai, kad tas aromatas lydi nuo pakuotės atidarymo iki jau pagaminto saldainio, keliaujančio gomuriu žemyn į skrandį.

- 30 g Rapunzel sezamų sėklų. Naudojame nešlifuotqs, taigi tamsesnes už įprastines dailiai baltas, ir žymiai aromatingesnės. 

- 1 arb. š. maltos Rapunzel burboninės vanilės (arba 1 Rapunzel vanilės ankštis).

Migdolus nuplauname po šiltu vandeniu ir dar drėgnus beriame į gerai įkaitintą sausą keptuvę. Skrudiname keletą minučių, kol iš migdolų ims garuoti aliejus, o riešutų odelė pradės skrusti. Dar karštus riešutus suberiame į blenderį ir malame apie minutę, kol migdolai pavirs aromatingais drėgnais trupiniais. Atidedame į šalį.

Po to imamės džiovintų abrikosų – juos 5 min pamirkome šilto vandens vonelėje, kad šie suminkštėtų ir juos būtų lengviau sumalti. Kol abrikosai brinksta, toje pačioje migdolus skrudinusioje keptuvėje pakaitiname sezamų sėklas, kol šios ims garuoti, o sėklų odelės spalva ims darytis auksinė. Skrudintas sezamų sėklas suberiame į lėkštutę ir kolkas atidedame į šalį. Nuo abrikosų nupilame vandenį ir dar drėgnus vaisius sukrečiame į blenderį. Malame visu pajėgumu apie minutę arba tol, kol abrikosai pavirs vienalyte drėgna saldžia mase. Ji po to idealiai lipins pageidaujamos formos saldainukus.

Į tą patį blenderį įberiame maltos vanilės, lengvai palaužome marcipaną į keletą gabaliukų ir suberiame ten pat kartu su maltais migdolais. Malame iki vientisos masės, tai užtruks iki minutės.

Gautą masę perkeliame į dubenį. Šalia pasidedame skrudintas sezamų sėklas. Pasiruošiame padėklą/skardą/lėkštę, kurią apdengiame kepimo popieriumi, apsaugančiu indą nuo lipnumo, o saldainius – nuo sukibimo ir formos praradimo. Galiausiai nusiplauname rankas ir dar drėgnais pirštais formuojame norimos formos saldainius. Mes labiausiai mėgstame rutuliukus – kol jie ridenasi tarp delnų, sudedame į juos visą savo kūno šilumą ir meilę. Būkit dosnūs gražioms mintims ir Jūsų saldainiai bus patys skaniausi. Suformuotus rutuliukus apvoliojame sezamų sėklose ir dėliojame ant kepimo popieriumi apdengto paviršiaus.

Paruoštus saldainius rekomenduojama valandai įkišti į šaldytuvą, kad šie sustingtų ir gerai toliau laikytų savo formą. Pagaminti saldainiai gali būti laikomi kambario temperatūroje iki mėnesio – džiovinti vaisiai ir riešutai yra labai stabilus produktas, tad ilgai negenda ir nereikalauja ypatingų laikymo sąlygų.

Nuotraukoje matote abrikosinių saldainių pusbrolius. Jie buvo apvolioti ne sezamų sėklose, o sprangintose burnočių sėklose (angl. popped amaranth) – dar vienas žaviai atrodantis ir Lietuvoje vis labiau populiarėjantis produktas. 

Saldainiai yra be galo sotūs, tad jei norisi prie kavos/arbatos kažko skanaus – turėkite tokių saldainių šalia. Bus žymiai sveikiau nei šokoladas ar sausainiai, o artėjant pavasariui sveikuoliški užkandžiai tampa aktualia tema. Sezamų sėklos gausios geležies, migdolai – vitamino E, burnočių sėklos – baltymų. Ir tai tik dalis to gėrio, kuriuo aprūpinsite savo organizmą suvalgę keletą saldainių.

Originalų įrašą rasite čia:

storas

You are here