Bioteka

Žaliasis pusryčių kokteilis su želmenimis

2014-03-08-14.00.17-928x1024

Pasaulis eina iš proto dėl žalios spalvos, o žaliavalgystė dabar madinga kaip niekad. Jeigu nesiryžtate atsisakyti orkaitės tai bent jau kokteilį namie susiplakite karts nuo karto. Su ryškių spalvų vaisiais ar daržovėmis – tokie turi daugiausia antioksidantų

(be kitų gausybės gerų dalykų, apie kuriuos pakalbėsime), kurie juose išreikšti būtent dažančiuoju pigmentu. Turbūt daugelis girdėjome apie antioksidantų naudą organizmui – jie saugo mus nuo laisvųjų radikalų, kurie taip ir tyko mūsų miesto ore, saulės atokaitoje ir išmetamųjų dujų rūke. Po to jie apsiima įvairiems pokyčiams mūsų organizme, dėl ko pradedame skųstis greitesniu nuovargiu, trumpesne atmintimi, prastesne nuotaika, pablyškusia ar pernelyg paraudusia oda – visu kuo, kas lemia ankstyvą senėjimą ir trumpina mūsų gyvenimo džiaugsmą. Norite gyventi kokybišką gyvenimą? Vartokite daugiau antioksidantų.

Šįkart pasirinkome žalios spalvos kokteilį. Čia tą atogrąžų žalėsį suteikė kviečių želmenų milteliai, kurių arbatinis šaukštelis visą puslitrį kokteilio nudažė drėgno vasaros ryto žaluma.

500 ml kokteiliui reikės:

- 1 bananas;

- 3 kiviai;

- 200 ml sulčių be papildomai pridėto cukraus (geriau su rūgštele, aš rinkausi Polz ananasų sultis);

- 1 arb. š. ekologiškų "Žaliasis pakelis" kviečių želmenų miltelių;

- 2 arb. š. kanapių miltų ar "Žaliasis pakelis" kanapių baltymų miltelių;

- šlakelis šviežiai spaustų citrintų sulčių (nebūtina, bet rekomenduotina).

2014-03-08-13.55.55-1024x635

Tai yra tos dvi rūšys naudingųjų miltelių: iš kairės – kanapių miltai, iš dešinės – kviečių želmenų milteliai. Be šių priedų mūsų vaisių ir vaisių sulčių kokteilis tebūtų saldus gėrimukas, gausus lengvai pasisavinamų angliavandenių, kurie tam kartui ir greitai suteikia energijos. Tačiau po valandos kitos pajustume alkį – tokiame kokteilyje pernelyg mažai skaidulų ar baltymų, kurie užtikrintai ir ilgam suteikia sotumo jausmą.

Mūsų naudotuose kanapių sėklų miltuose (beje, jų skonio kokteiliuose visiškai nesijaučia) yra gausu baltymų ir skaidulų (apie 70% viso tūrio). Kaip tokie miltai gaminami? Iš pradžių iš sėklų išspaudžiamas aliejus, tuomet likutis sumalamas ir štai Jums miltai, gausūs baltymų ir skaidulų, tačiau beveik be riebalų ir angliavandenių. Sako, jog kanapių aliejuje idealiai dera omega rūgštys, praktiškai tokiu santykiu kaip žuvų taukuose. Tad kitą kartą vaistinėje pirkdami neaiškios kilmės žuvų taukus, kurie neaišku iš ko ir kur išspausti, ieškokite kanapių aliejaus. Po šaukštą per dieną ant tuščio skrandžio ir būk sau sveikas. O jeigu sėklas pasiskrudintumėte sausoje keptuvėje, gautumėte panašų dalyką į skrudintus riešutėlius, kurie papuoš bet kokias Jūsų mėgstamas salotas ar kepinius (bandeles, duoną).

Tuo tarpu kviečių želmenys yra tikras supermaistas. Taip yra vadinami tokie maisto produktai, kurių maistinė vertė yra žymiai aukštesnė už įprastai vartojamus kasdienius produktus ir kurių suvartoti užtenka sąlyginai nedidelį kiekį, kad gautumėte visas naudingąsias medžiagas. Žinoma, į kokteilį sėkmingai galite įplakti ir šviežių kviečių/miežių želmenų, kurių nesudėtinga nusipirkti daugelyje parduotuvių. Tačiau čia reikia turėti omeny, kad įprastas blenderis iki galo nesumals želmenų ir Jums geriant kokteilį teks valgyti tas nelabai skanias želmenų skaidulas/plaušą. Kad iš šviežio želmens išspaustumėte visą naudą, reiktų juos valgyti grynus (tokių ryžtingų asmenų nėra daug) arba naudoti lėtaeigę sulčiaspaudę, kuri išsunkia viską iki paskutinio lašo. Kadangi toks daiktas, kuris tarnautų daugelį metų ir būtų tikrai kokybiškas, kainuoja nuo 1000 Lt, aš perku želmenų mitelius, kurie yra tie patys šaltyje sudžiovinti ir susmulkinti iki miltelių želmenys. Šaltyje džiovinant šaldomame produkte išlieka iki 95% naudingųjų medžiagų, tad vartokite su pasitikėjimu – praktiškai nesiskiria nuo šviežio produkto, tik tiek, kad šaldytas daiktas yra netekęs viso savo vandens.

Pirmą kartą paragavę želmenų miltelių kokteilyje nusistebėjome skoniu. Mes, kaip ir daugelis, buvome prisiklausę, kokio neįmanomo baisaus skonio yra tas dalykas želmenys, ypač jų sultys, tačiau noras išbandyti ir pakankamai ilga patirtis vartojant keistus/neįprastus/egzotiškus produktus paragino nepabijoti. Norėdami numušti kviečių želmenų milteliuose esantį salstelėjusį skonį - gardinkite kokteilį keliais šlakeliais rūgštelės.Patarimas jautresnio skrandžio savininkams – į želmenų kokteilį įspauskite šlaką citrinų sulčių (užtenka poros arbatinių šaukštelių) – Jūs pamatysite, kaip pasikeitė kokteilio skonis. Jūs vėl jausite tuos vaisius, kuriuos suplakėte į kokteilį, užtat jokio nereikalingo papildomo prieskonio iš želmenų. Geri ir mėgaujiesi ryto pradžia. Be to, citrinos sultys veikia kaip natūralus organizmo tonikas, stimuliuojantis visą virškinimo sistemą ir medžiagų apykaitą. Jos varo lauk toksinus iš mūsų ir atgaivina dienos pradžioje.

Kokteilio gaminimo eiga, kaip ir supratote, elementari – viską į blenderį ir po minutės raugaujame.

Originalų įrašą rasite čia:

storas

You are here