Man įdomu! http://www.bioteka.lt Wed, 23 Oct 2019 05:16:31 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management lt-lt “Zeroteka” – pirmoji Lietuvoje zero waste ekologiškų prekių parduotuvė http://www.bioteka.lt/man-idomu/qzaliasisq-gyvenimo-budas/item/930-“zeroteka”-–-pirmoji-lietuvoje-zero-waste-ekologisku-prekiu-parduotuve http://www.bioteka.lt/man-idomu/qzaliasisq-gyvenimo-budas/item/930-“zeroteka”-–-pirmoji-lietuvoje-zero-waste-ekologisku-prekiu-parduotuve “Zeroteka” – pirmoji Lietuvoje zero waste ekologiškų prekių parduotuvė

zeroteka1

Prieš 10 metų atidarėme pirmąją ekologiškų prekių parduotuvę "Bioteka". Pirmuosius klientus čia sutikdavome kupinus nuostabos: ekologiškos prekės Lietuvoje buvo naujiena, kėlusi daugiau klausimų nei pasitikėjimo. Džiaugiamės matydami virsmą, kai pirmieji skeptikai ilgainiui virto lojaliais klientais ir sąmoningais vartotojais, besidominčiais ne tik maisto produktų sudėtimis, bet ir jų kilme. Šiuo metu ekologiškas maistas iš revoliucinio jau yra virtęs normalia praktika ir net 61% Europos Sąjungos gyventojų žino, kas yra ekologiški produktai. Statisinį vidurkį viršijame paklausti, kaip atpažinti ekologiškus produktus. 59% lietuvių atpažįsta tarptautinį ekologiškos produkcijos ženklinimą ir net 73% žino, kaip atrodo nacionalinis ekologišką kokybę žymintis sertifikatas, sutinkamas ant produktų pakuočių.

Lietuviai rūpinasi tuo, ką valgo

Mums atsidarius, retas lietuvis buvo girdėjęs apie vegetarišką ar veganišką mitybą. Tuo tarpu Google Trends statistika aiškiai rodo, kad pastarąjį dešimtmetį lietuviai ėmė vis labiau domėtis tuo, ką valgo. Tokios paieškos kaip "maistas" ar "veganizmas" Lietuvoje kasmet muša naujus rekordus ir skaitančių šiomis temomis nuolat daugėja. Net 76% Lietuvos gyventojų mano, kad ekologiškas maistas yra naudingas sveikatai. Dar daugiau, 2018 rugsėjį "Vilmorus" atliktoje apklausoje paaiškėjo, kad net 10% Lietuvos gyventojų suvartoja mažiau mėsos arba visai jų atsisako, taigi natūraliai auga dėmesys augaliniam maistui.

Nuo pat veiklos pradžios tikėjome tvaraus verslo samprata ir vartotojams norėjome pasiūlyti aukščiausios kokybės produktus. Štai kodėl mūsų parduotuvėse 99% valgomo asortimento yra iš ekologinių ūkių. Likusį procentą sudaro produktai, kurie iš savo prigimties negali gauti ekologinio sertifikato, kaip pavyzdžiui mineralinis vanduo ar Himalajų druska.

zeroteka4

Norėdami išvengti taršos, rinkimės ekologišką kokybę

Tikime, kad zero = bio. Siekdami kuo švaresnio maisto, domimės ne tik išoriniais blizgučiais, tokiais kaip daili pakuotė su brangiai apmokamų dizainerių kurtais piešinukais, bet ir klausiame, ką rasime viduje. Daugelis mūsų yra linkę ignoruoti žinutę, kokioje aplinkoje augo pusryčių grikiai ar bananai. Skambiais pareiškimais atsisakydami pakuočių, visai nepagalvoję savo maiste rizikuojame palikti mikroplastiko dalelių, genetiškai modifikuotų organizmų, pesticidų, hormonų ir kitų nereikalingų priedų, kurie retu atveju bus įvardinti ant tos pačios dailios pakuotės. Taigi dirbame iš esmės ir siūlome unikalią galimybę – parduotuvėje "Zeroteka" įsigyti ekologiškų produktų iš sertifikuotų ekologinių ūkių nemokant už pakuotę. Sveriamus produktus mielai pakuojame į perdirbto popieriaus maišelius ar stiklinę tarą, kurią galima panaudoti ir vėl.

zeroteka2

Senas geras būdas apsipirkti be pakuočių

Po dešimties metų veiklos žengiame dar vieną žingsnį į priekį ir keičiame pakuotes. Dar daugiau – atsisakome jų, klausiame ir klausomės, ar pakuotės dar apskritai reikalingos? Sąmoningai pakeitėme ir parduotuvės pavadinimą – taip "Bioteka" virto "Zeroteka". Palikome "teka" kaip galimybę įsigyti per dešimtmetį pamėgtų ekologiškų priemonių, o "zero" asortimentą pridėjome tiems, kurie nori eiti dar toliau ir savo kasdienybėje sumažinti pakuočių kiekį.

Mūsų tėvai ir seneliai sėkmingai nusipirkdavo miltų, kruopų ar aliejaus, naudodamiesi daugkartinėmis pakuotėmis arba apsieidami visai be jų. Įkūrę "Zeroteka" kviečiame sugrįžti prie šaknų ir suteikiame galimybę atsisakyti perteklinės pakuotės, kurią daugeliu atveju išmetame vos grįžę namo.

zeroteka3

Sutaupykime nemokėdami už pakuotę

Atsisakydami pakuočių, suteikiame galimybę apsipirkti patraukliomis kainomis. Svarią prekės kainos dalį sudaro pakuotės kaštai ir gali siekti nuo kelių iki 40% galutinės kainos, kurią mokame parduotuvėje. Nuo pačios pakuotės medžiagos iki pakuotės dizaino – viskas kainuoja papildomai ir už tai sumokame mes, galutiniai vartotojai, tuo tarpu pakuotė dažnai tarnauja tik tol, kol parsinešame į namus. Nuo šiol ekologiškos kokybės prekės tampa dar labiau prieinamos. Be to, norėdami įsigyti, pavyzdžiui avižų dribsnių, nesate įsipareigoję pirkti pusės kilogramo, kaip dažna įprastose parduotuvėse. "Zeroteka" siūlo galimybė nusipirkti tokį kiekį, kokio Jums reikia, ar tai būtų dvi saujos, ar penki kilogramai – abiem atvejais ženkliai sutaupote.

Parduotuvė "Zeroteka" įsikūrusi Vilniaus Senamiestyje – Klaipėdos g. 3.

Jūsų laukiame darbo dienomis 10-19 val.

Facebook, Instagram: @Zeroteka.lt

]]>
shop@bioteka.lt (Laura) "Žaliasis" gyvenimo būdas Fri, 09 Aug 2019 06:37:14 +0000
Babyblog.lt autorė Sotera rekomenduoja http://www.bioteka.lt/man-idomu/bioteka-rekomenduoja/item/923-babybloglt-autorė-sotera-rekomenduoja http://www.bioteka.lt/man-idomu/bioteka-rekomenduoja/item/923-babybloglt-autorė-sotera-rekomenduoja

Beautiful inside__out

Daugeliui Lietuvos moterų gerai pažįstama Sotera Šveikauskaitė nuolat dalijasi savo patarimais ir atradimais vaikų priežiūros klausimais. Populiarų tinklaraštį "BabyBlog.lt" rašanti ir mamos džiaugsmu besidalijanti vilnietė daug dėmesio skiria savo šeimos vartojamų produktų kokybei, itin atidžiai vertindama, kas pakliūna į šeimos narių rankas. Ištikima "Bioteka" lankytoja sutiko pasidalinti savo mylimiausių priemonių sąrašu. Galbūt Soteros rekomendacijos pravers ir Jums?

Natūralios kosmetikos priemonės

John Masters Organics plaukų lakas. Šis plaukų lakas vienareikšmiskai yra mano favoritas. Jau antrus metus naudoju, net nesinori ieškoti ar bandyti jokio kito. Galbūt skamba griežtai, tačiau jis iš tiesų labai geras. Daugelį metų naudojau kito gamintojo plaukų laką, tačiau išbandžiusi John Masters Organics versiją, supratau, jog šis švarios sudėties ekologiškas plaukų lakas padarė įspūdį tiek mano plaukams, tiek mano širdžiai :) Plaukai nesulimpa, gerai išsilaiko suformuotos garbanos. Juo galiu užfiksuoti ir suglotnintus plaukus, ir džiaugtis tobula šukuosena. Plaukai nuo šio lako nesausėja ir neapsunksta. Rekomenduoju iš visos širdies.

Sotera 1

Antipodes mineralinė biri pudra nr. 01. Kai noriu greito efekto – turėti lygią, gražią ir spindinčią odą, renkuosi šią pudrą. Mano veido oda linkusi į aknę, tačiau pudra puikiai užmaskuoja visus trūkumus. Kartu naudoju ir Antipodes baigiamąją skaidrią pudrą, tuomet makiažas itin ilgai išlieka. Nuolat skubančioms mamoms šis produktas turėtų labai patikti. Rekomenduoju išbandyti.

Dr. Hauschka bronzinė pudra. Atradau ją maždaug prieš aštuonerius metus Šveicarijoje. Kiek esu bandžiusi, jokia kita bronzinė pudra taip nepatiko, kaip patinka ši iš Dr. Hauschka. Tolygiai ir gražiai dengiasi, oda atrodo gaiviai. Bronzantu mėgstu pakontūruoti nosį, žandikaulių liniją, kartais naudoju net kaip šešėlius. Be to, jo užtenka tikrai labai ilgam. Džiugina ir labai gera pudros sudėtis. Myliu iki negaliu :)

Dr. Hauschka lūpų pieštukai. Labai gerai fiksuoja lūpų kontūrą ir lūpų dažus. Dar prieš kurį laiką nemaniau, kad ekologiški lūpų pieštukai gali taip gerai laikytis :) Naudoju juos tomis progomis, kai norisi ilgai išliekančio makiažo ir nepriekaištingo įvaizdžio.

Bellapierre skaistalai "Desert Rose". Kokia gera spalva! Švelniai rožinė, kuri, tikiu, tinka daugeliui merginų ir moterų. Rožinė spalva suteikia veidui sveiko gyvybingumo, oda atrodo labiau pailsėjusi, jaunesnė. Nors skaistalai ir neatstoja papildomos valandos gero miego, tačiau jo trūkumą gerai paslepia :)

Coslys rutulinis dezodorantas "Citrinų sodas". Vienas labiausiai pasiteisinusių natūralių dezodorantų, kokius esu bandžiusi. Turbūt žinote, kad aliuminis, kurį rasime visuose antiperspirantuose, gali rimtai pakenkti sveikatai, tad juo nepiktnaudžiauju ir kai tik galiu, renkuosi natūralius dezodorantus, tokius kaip Coslys, kurie nekemša prakaito liaukų ir ilgam suteikia gavos pojūtį.

Natūralios buities valymo priemonės

Etamine Du Lys dėmių valiklis. Esu išbandžiusi gal dešimties gamintojų dėmių valiklius ir šis yra mano absoliutus favoritas. Jis išvalo net ir įsisenėjusias dėmes! Sunku patikėti, kad ekologiškas produktas daro tokius stebuklus. Vienintelis trūkums – nedidelė talpa, o kadangi dažnai jo prireikia, gan greitai sunaudoju buteliuką.

Attitude indų plovimo tabletės indaplovėms. Puikiausiai išplauna indus be jokios chemijos. Ant indų nelieka kalkių nuosėdų, o plovimo metu susidaręs skystis lengvai suyra gamtoje. Vertinu, kad po indų plovimo nelieka jokių pėdsakų.

Sotera 3

Ekologiški maisto produktai ir maisto papildai

Holle ekologiški sausainiai vaikams su obuoliais ir kriaušėmis (nuo 8 mėn. amžiaus). Mano dukrytės mėgstamiausi sausainiai! Sausainiai pagaminti iš speltų ir avižų ir labai vertinu tai, kad juose nėra cukraus. Saldinti obuolių, kriaušių ir morkų sultimis. Tokie ir turi būti sausainiai vaikams!

Higher Nature maisto papildas – vitaminai vaikams "Vital Vits" (nuo 3 metų amžiaus). Šiuos vitaminus savo dukrytei duodu jau daugiau nei pusmetį – ji puikiai juos vartoja. Džiaugiuosi, kad dukrytė mažiau serga. Vertinu ne tik gerą vitaminų skonį, tačiau ir turtingą naudingų elementų sudėtį.

Šių produktų ir dar daugiau ieškokite visose parduotuvėse "Bioteka" ir internete: el-bioteka.lt

]]>
shop@bioteka.lt (Laura) Bioteka rekomenduoja Fri, 09 Nov 2018 07:48:39 +0000
Vizažistė Lina Kaupelė: „Visuomet turėjau vidinį norą moterims suteikti daugiau grožio ir meilės sau“ http://www.bioteka.lt/man-idomu/bioteka-rekomenduoja/item/921-vizaziste-lina-kaupele-„visuomet-turejau-vidini-nora-moterims-suteikti-daugiau-grozio-ir-meiles-sau“ http://www.bioteka.lt/man-idomu/bioteka-rekomenduoja/item/921-vizaziste-lina-kaupele-„visuomet-turejau-vidini-nora-moterims-suteikti-daugiau-grozio-ir-meiles-sau“ Vizažistė Lina Kaupelė: „Visuomet turėjau vidinį norą moterims suteikti daugiau grožio ir meilės sau“

kaupele

Savo istorija, kaip atrado vizažą, dalinasi „Bioteka" klienčių pamilta vizažistė Lina Kaupelė.

„Pradžioje neturėjau jokių didelių lūkesčių, tiesiog galvojau, jog išmokusi dažyti galėsiu dažniau susitikti su savo draugėmis ir jas papuošti. Apie vizažistės karjerą niekada net nebuvau pagalvojusi. Tačiau vos tik pradėjau lankyti mokymus, pajutau didelį malonumą dažyti ir stebėti rezultatus, kurie taip džiugina moteris. Pats procesas man teikia didžiausią malonumą: mėgstu susipažinti su naujais žmonėmis, išklausyti moteris, patarti joms.

Kadangi turėjau patirties su ekologiška kosmetika dar iki tampant vizažiste, man buvo labai smalsu palyginti, ar galima tą patį efektą išgauti ir su ekologiška kosmetika. Pajutau, kad su klientėmis, kurios prašo ekologiško makiažo, dažniau surandame bendrų temų, sutampa požiūriai.

Man labai svarbu, kad makiažo metu moteris išliktų savimi – mėgstu pabrėžti tik jai būdingus bruožus. Be galo svarbu ir tai, kad moteris po makiažo labiau save mylėtų ir priimtų tai, kad kiekvienas jos lopinėlis yra toks tik vienas ir ypatingas.

Ar tai man – tik darbas? Jokiu būdu, tai yra mano kūryba. Tapatinu vizažą su daile, nes viskas susideda iš spalvų, potėpių. Kartais juokauju, kad niekada nenoriu užbaigti šio proceso, nes, atrodo, vis dar turėčiau, kur ranką pridėti, bet laikas dažnai įspraudžia į rėmus ir turiu save pristabdyti.

Svajoju, kad kiekviena mergaitė, mergina ir moteris mylėtų save, būdama visokio amžiaus, ir nesilygiuotų į kitus, taip dažnai mums primetamus, dažnai svetimus, įvaizdžius."

Vilniaus parduotuvėse „Bioteka" nuolat vyksta makiažai, kuriuos atlieka vizažistė Lina Kaupelė. Norėtumėte apie makiažus sužinoti pirmoji? Kviečiame sekti mus Facebook'e: https://www.facebook.com/BiotekaLT/

]]>
shop@bioteka.lt (Laura) Bioteka rekomenduoja Tue, 04 Sep 2018 06:41:47 +0000
Romanesco kopūstų ir kario kišas http://www.bioteka.lt/man-idomu/receptai/item/893-romanesco-kopustu-ir-kario-kisas http://www.bioteka.lt/man-idomu/receptai/item/893-romanesco-kopustu-ir-kario-kisas Romanesco kopūstų ir kario kišas

receptai romanesco_kicas

Skirta 24 cm skersmens kepimo skardai, 4-6 porcijoms. Tinka veganams.

Tešlai:

-          100 g Bohlsener Mühle viso grūdo speltų miltų

-          50 g kokosų miltų

-          50 g Rapunzel kokosų aliejaus + dar šiek tiek skardai ištepti

-          ¼ arb. š. Rapunzel jūros druskos, Sonnentor juodųjų pipirų, muskato riešutų, saldžiųjų paprikų miltelių

Įdarui:

-          1 romanesco kopūstas (600 g), išskaidytas smulkiais žiedynėliais

-          1 morka, perpjauta per pusę išilgai ir supjaustyta griežinėliais

-          300 g Biona tofu

-          100 g kokosų miltų

-          300 ml Rapunzel daržovių sultinio be mielių

-          1 mažas gabalėlis imbiero, smulkiai sutarkuoto

-          1 mažas svogūnas, smulkiai supjaustytas

-          1 arb. š. aštraus kario

-          Rapunzel jūros druskos ir Sonnentor juodųjų pipirų

Gaminimo eiga:

Įkaitinkite orkaitę iki 180°C, nustatydami kaitinimą iš viršaus ir iš apačios. Dideliame dubenyje sumaišykite speltų ir kokosų miltus. Ištirpkinkite kokosų aliejų ir sumaišykite su druska. Suminkykite visus ingredientus į tešlą. Riebalais ištepkite kepimo skardą, supilkite tešlą ir palei paviršių gražiai įspauskite. Keletą kartų pabadykite šakute dugną.

Romanesco ir morkas virkite sūdytame vandenyje puode su dangčiu apie 10 minučių. Tuo tarpu tofu, kokosų miltus, daržovių sultinį ir imbierą sutrinkite. Pagardinkite kario milteliais, pipirais ir druska. Kario masę tolygiai paskirstykite ant tešlos kepimo skardoje. Paviršiuje gražiai įspauskite kopūstus ir morkas. Kepkite 180°C teperatūroje apie 30 minučių.

Patarimas: kišas skanus tiek karštas, tiek ir šaltas.

Stina Spiegelberg receptas iš www.rapunzel.de.

]]>
shop@bioteka.lt (Laura) Receptai Tue, 18 Apr 2017 08:31:15 +0000
Moliūgų sėklų ir saldžiųjų bulvių blyneliai http://www.bioteka.lt/man-idomu/receptai/item/892-moliugu-seklu-ir-saldziuju-bulviu-blyneliai-vegetariski-veganiski-receptai http://www.bioteka.lt/man-idomu/receptai/item/892-moliugu-seklu-ir-saldziuju-bulviu-blyneliai-vegetariski-veganiski-receptai Moliūgų sėklų ir saldžiųjų bulvių blyneliai

receptas moliugu_blynai

Skirta 10-12 blynelių, 3 porcijoms. Tinka veganams, be gliuteno, be laktozės.

Tešlai:

-          450 g tarkuotų saldžiųjų bulvių

-          250 g tarkuotų cukinijų

-          1 smulkiai pjaustytas svogūnas

-          100 g Rapunzel moliūgų sėklų miltų

-          Rapunzel jūros druskos, Sonnentor juodųjų pipirų, muskato riešutų, saldžiųjų paprikų miltelių

-          Rapunzel saulėgrąžų aliejaus kepimui

-          indelis obuolių tyrės

Gaminimo eiga:

Stambiai sutarkuokite saldžiąsias bulves ir cukinijas, sumaišykite su smulkintu svogūnu. Suberkite moliūgų sėklų miltus ir prieskonius. Iš masės formuokite blynelius ir dėkite į keptuvėje įkaitintą aliejų kepti. Dėl moliūgų sėklų miltų ir saldžiųjų bulvių šie blyneliai kepdami patamsėja. Blyneliai paruošti, kai išorėje tampa traškūs, o viduje lieka sultingi. Patiekite karštus su obuolių tyre.

Patarimas: bulvių tešlą galite pasiruošti iš anksto ir keletą valandų laikyti šaldytuve. Blyneliai skaniausi dar šilti.

Stina Spiegelberg receptas iš www.rapunzel.de.

]]>
shop@bioteka.lt (Laura) Receptai Wed, 18 Oct 2017 08:16:59 +0000
Kokosų ir žemės riešutų rutuliukai http://www.bioteka.lt/man-idomu/receptai/item/891-kokosu-ir-zemes-riesutu-rutuliukai-vegetariski-veganiski-receptai http://www.bioteka.lt/man-idomu/receptai/item/891-kokosu-ir-zemes-riesutu-rutuliukai-vegetariski-veganiski-receptai Kokosų ir žemės riešutų rutuliukai

receptas kokosiniai_rutuliukai

Skirta 12 rutuliukų. Tinka veganams.

Paruošimo laikas: 20 minučių.

Rutuliukams:

-          60 g kokosų miltų

-          100 g Rapunzel traškaus žemės riešutų sviesto Crunchy

-          100 g Rapunzel klevų sirupo

-          150 g Rapunzel juodojo šokolado su 85% kakavos

-          papuošimui Rapunzel kokosų traškučių

Gaminimo eiga:

Dubenėlyje sumaišykite kokosų miltus, žemės riešutų sviestą ir klevų sirupą. Masę suformuokite į 12 rutuliukų. Šokoladą ištirpinkite vandens garų vonelėje. Rutuliukus apvoliokite lydytame šokolade ir papuoškite kokosų traškučiais. Leiskite nudžiūti ant kepimo popieriaus.

Rutuliukai išliks skanūs keletą dienų. Nuostabiai skanus užkandis!

Stina Spiegelberg receptas iš www.rapunzel.de.

]]>
shop@bioteka.lt (Laura) Receptai Tue, 18 Apr 2017 08:10:48 +0000
Žaliųjų grikių ir žemės riešutų sviesto batonėliai http://www.bioteka.lt/man-idomu/receptai/item/890-zaliuju-grikiu-ir-zemes-riesutu-sviesto-batoneliai-vegetariski-veganiski-receptai http://www.bioteka.lt/man-idomu/receptai/item/890-zaliuju-grikiu-ir-zemes-riesutu-sviesto-batoneliai-vegetariski-veganiski-receptai Žaliųjų grikių ir žemės riešutų sviesto batonėliai

receptai grikiu_batoneliai

Skirta 12 batonėlių. Tinka veganams.

Paruošimo laikas: 25 minutės. Atvėsinimo laikas: 3 valandos.

Batonėliams:

-          12 Rapunzel datulių be kauliukų

-          6 valg. š. Rapunzel traškaus žemės riešutų sviesto Crunchy

-          2 valg. š. Rapunzel sezamų pastos tahini

-          1 žiupsnelis Rapunzel jūros druskos

-          50 g tirpinto Rapunzel švelnaus skonio kakavos sviesto

-          5 valg. š. vandens

-          280 g Rapunzel žaliųjų grikių

-          80 g Rapunzel anakardžių, kapotų

-          3 valg. š. Žaliojo pakelio chia sėklų

-          200 g tirpinto Rapunzel juodojo šokolado su 85% kakavos

Gaminimo eiga:

22 x 22 cm dydžio kepimo skardą ištepkite riebalais. Blenderiu sutrinkite datules, žemės riešutų sviestą, tahini, žiupsnelį jūros druskos ir tirpintą kakavos sviestą. Masę sukrėskite į dubenį ir sumaišykite su grikiais, anakardžiais ir chia sėklomis. Sukrėskite masę į skardą ir paviršių išlyginkite, tvirtai suspauskite pirštais. Ant viršaus užpilkite tirpinto šokolado. Galite papuošti chia sėklomis, goji uogomis, kokosų traškučiais.

Ellen Panescu receptas iš www.rapunzel.de.

]]>
shop@bioteka.lt (Laura) Receptai Tue, 18 Apr 2017 07:58:16 +0000
Cukinijų duona su kokosų ir migdolų miltais http://www.bioteka.lt/man-idomu/receptai/item/889-cukiniju-duona-su-kokosu-ir-migdolu-miltais-vegetariski-veganiski-receptai http://www.bioteka.lt/man-idomu/receptai/item/889-cukiniju-duona-su-kokosu-ir-migdolu-miltais-vegetariski-veganiski-receptai Cukinijų duona su kokosų ir migdolų miltais

receptai cukiniju_duona

Skirta 15x15 cm kepimo skardai. Be gliuteno, be laktozės.

Paruošimo laikas: 10 min. Kepimo laikas: 50 min.

Sudedamosios dalys:

-          4 kiaušiniai

-          ¼ arb. š. Rapunzel maltos burboninės vanilės

-          2 arb. š. Rapunzel klevų sirupo, A klasės

-          100 g Rapunzel kokosų aliejaus

-          200 g smulkiai tarkuotų cukinijų

-          50 g kokosų miltų

-          50 g Rapunzel migdolų miltų

-          1 arb. š. VitaVegan sodos

-          ½ arb. š. Cosmoveda arba Sonnentor malto Ceilono cinamono

-          1 žiupsnelis Rapunzel jūros druskos

-          1 arb. š. kapoto šviežio rozmarino lapelių

-          1 skiltelė česnako, išspausto arba smulkiai sukapoto

Gaminimo eiga:

Įkaitinkite orkaitę iki 178°. Tarkuotą cukiniją nuspauskite popieriniu rankšluosčiu, kad pašalintumėte perteklinę drėgmę. Į dubenį sumuškite kiaušinius, išplakite juos. Sudėkite į kiaušinius tarkuotas cukinijas, klevų sirupą, vanilę ir kokosų aliejų. Gerai išmaišykite.

Sausus ingredientus sumaišykite kitame dubenyje, suberkite į jį cukinijų ir kiaušinių mišinį. Elektriniu mikseriu gerai išmaišykite tešlą.

Kepimo skardą ištepkite kokosų aliejumi, supilkite į ją duonos tešlą ir tolygiai paskirstykite. Kepkite 178° apie 50-60 minučių. Patiekite su Cosmoveda ghee arba sviestu.

Ellen Panescu receptas iš www.rapunzel.de.

]]>
shop@bioteka.lt (Laura) Receptai Tue, 18 Apr 2017 07:34:53 +0000
Chia sėklų ir uogų džemas http://www.bioteka.lt/man-idomu/receptai/item/888-chia-seklų-ir-uogu-dzemas-vegetariski-veganiski-receptai http://www.bioteka.lt/man-idomu/receptai/item/888-chia-seklų-ir-uogu-dzemas-vegetariski-veganiski-receptai Chia sėklų ir uogų džemas

receptai chia_marm

Skirta 1 mažam indeliui. Tinka veganams.

Paruošimo laikas: 15 minučių.

Džemui:

-          300 g uogų (šviežių arba šaldytų)

-          1 valg. š. Rapunzel nerafinuoto cukranendrių cukraus

-          25 g Žaliojo pakelio chia sėklų

Gaminimo eiga:

Užvirkite uogas puode. Suberkite sėklas ir cukrų, virkite ant mažos ugnies 5 minutes. Sutrinkite masę blenderiu. Sukrėskite į stiklainiuką ir leiskite ataušti. Laikykite šaldytuve ir greitai suvartokite.

Ellen Panescu receptas iš www.rapunzel.de.

]]>
shop@bioteka.lt (Laura) Receptai Tue, 18 Apr 2017 07:13:59 +0000
Ekologiškas rankų kremas ir lūpų balzamas – būtinos grožio priemonės kiekvienuose namuose! http://www.bioteka.lt/man-idomu/bioteka-rekomenduoja/item/884-ekologiskas-ranku-kremas-ir-lupu-balzamas-butinos-grozio-priemones-kiekvienuose-namuose http://www.bioteka.lt/man-idomu/bioteka-rekomenduoja/item/884-ekologiskas-ranku-kremas-ir-lupu-balzamas-butinos-grozio-priemones-kiekvienuose-namuose Ekologiškas rankų kremas ir lūpų balzamas – būtinos grožio priemonės kiekvienuose namuose!

straipsnis lips-hands

„Kuo daugiau tepsi, tuo daugiau ir turėsi tepti. Netepk niekuo, kad nepriprastų!" – girdėtos močiučių pasakos?

Iš tiesų, dalis tiesos šiuose žodžiuose yra. Ar žinojote, kad jeigu ant savo odos tepame mineralinių aliejų, parafino ir kitų naftos produktų gausius kremus ir balzamus, tuomet iš tiesų išdžioviname savo odą iki negalėjimo ir ji ima nuolat prašytis „patepk dar, patepk daugiau".

Taip yra todėl, kad mineraliniai aliejai sukelia šiltnamo efektą ir iš giliųjų odos sluoksnių ištraukia drėgmę. Kuo daugiau tepame, tuo labiau savo odą džioviname. Išeitis – naudoti ekologiškas priemones, pagamintas augalinių aliejų pagrindu, maitinančias rankų ir lūpų odą ir padedančias išsaugoti odoje esančią drėgmę. Prie ekologiškų priemonių nei rankų oda, nei lūpos nepripranta, tad saugią kosmetiką galite naudoti kasdien pagal poreikį.

Natūralūs lūpų balzamai kiekvienai dienai

Ruošiantis į darbą, kraunant lagaminą atostogoms ar vaikams padedant apsirengti į mokyklą, kiekvienas pamėgsite Sante lūpų balzamą su goji uogomis. Vanile kvepiantis, ricinų ir simondsijų aliejų gausus balzamas maloniai drėkina lūpas ir apsaugo nuo drėgmės netekimo.

Itin švelnus jautriai lūpų odai – Logona lūpų balzamas su medetkomis. Natūralus žolelių aromatas ir augaliniai aliejai kaip mat suminkština lūpų odą ir padengia jas apsaugine plėvele, dėl kurios lūpos mažiau sausėja.

Intensyvaus poveikio lūpų balzamai

Visų šeimos narių mėgstamas – Dr. Hauschka lūpų balzamas – gelbsti, kai lūpų oda yra itin sausa, greitai skirstanti ir džiūstanti. Geriausias draugas žiemą ir esant vėjuotam orui bei norint atstatyti pažeistą lūpų odą.

Greitoji pagalba suskirdusioms jautrioms lūpoms – prancūziškasis Comptoir & Compagnies lūpų balzamas su manuka medumi. Antibakteriniu poveikiu pasižymintis šluotinių sėklučių medus akimirksniu atgaivina išsausėjusią lūpų odą ir padeda greičiau regeneruotis lūpų odai.

Kvapnūs ir atspalvį suteikiantys lūpų balzamai

John Masters Organics lūpų balzamai kas kartą džiugina uoslę. Rinkitės iš keturių visiškai natūralių aromatų: citrusinių vaisių, vanilės, pipirmėčių ir aviečių. Minkšti ir kvapnūs lūpų balzamai tirpsta ant lūpų švelniai, tarytum ledai saulės atokaitoje. Bičių vaško ir alyvuogių aliejaus gausūs pieštukai ras vietos kiekvienoje rankinėje.

Lūpas puoselėja ir dailų atspalvį joms sutiekia Sante lūpų balzamai Colour Kiss – Jūsų švelniems ir spalvotiems bučiniams. Rinkitės iš trijų atspalvių: švelniai raudono, skaidraus koralinio ar lengvo slyvų.

Natūralūs rankų kremai kiekvienai dienai

Normandijos obuoliais arba Provanso levandomis ir citrinomis kvepiantys Coslys rankų kremai ne tik džiugina uoslę natūraliais aromatais, tačiau ir giliai drėkina rankų odą, suteikdami iš karto juntamą gaivą. Drėkinamieji rankų kremai nepalieka riebios plėvelės, tad jau netrukus užsitepę galite grįžti prie kasdienių reikalų.

Itin jautrią rankų odą puoselėja Sante Family jautrios odos rankų ir nagų kremas. Bekvapė, augalinių aliejų ir alavijų sulčių gausi formulė specialiai sukurta taip, kad tiktų greitai pažeidžiamai rankų odai ir jautriai uoslei. Šiuo kremu galite tepti ir nagus, taip suminkštindami išsausėjusias nagų odeles.

Intensyvaus poveikio rankų kremai

Naujausias Dr. Hauschka produktas – regeneruojamasis rankų kremas brandžiai odai, skirtas naudoti, kai oda akivaizdžiai ima netekti savo elastingumo, o su laiku atsiranda ir pigmentinių dėmių. Intensyviai drėkinantis rankų kremas saugo odą nuo ankstyvo senėjimo požymių atsiradimo ir padeda pratęsti odos jaunystę.

Kai nepadeda niekas, gelbsti manuka medus. Prancūzų kompanijos Comptoirs & Compagnies rankų kremas su manuka medumi skirtas itin reikliai, sausros išvargintai rankų odai. Tikima, jog šluotinių sėklučių medus itin stipriai kovoja su uždegimais ir padeda odai regeneruotis net ir naudojant išoriškai. Šį kremą naudokite profilaktiškai, siekiant išvengti odos sausumo, arba turėkite savo namų vaistinėlėje ir tepkitės suskirdusias, perštinčias rankas kas kartą pagal poreikį.

Dvigubo poveikio Sante rankų ir nagų kremas padeda stiprinti nagus ir suteikia apsauginę plėvelę rankų odai. Sudėtyje esantis sviestmedžių sviestas ir avokadų aliejus maloniai švelnina rankų odą ir minkština odeles aplink nagus.

Itin kvapnūs rankų kremai

Rankų priežiūrą galima derinti ir su aromaterapija. Trys skirtingi eterinių aliejų kokteiliai ir koncentruota drėgmė pradžiugins išsausėjusią rankų odą ir atgaivins jausmus. John Masters Organics kviečia rinktis iš miško gaiva alsuojančio juodųjų eglių ir žaliųjų citrinų, romantiškai kvepiančio rožėmis ir apelsinais ar žvalinančio imbierinio su citrinomis rankų kremo.

Šalto spaudimo augaliniai aliejai, bičių vaškas, kvapnūs eteriniai aliejai ir odą puoselėjantys augalų ekstraktai – štai kas yra tikroji švelnių lūpų ir išpuoselėtų rankų paslaptis! Kviečiame į parduotuves Bioteka išsirinkti sau tinkantį rankų kremą ir lūpų balzamą – daugelį jų išbandyti galite čia pat vietoje ir palyginti jų aromatą, konsistenciją, poveikį. Laukiame Jūsų jau dabar!

]]>
shop@bioteka.lt (Laura) Bioteka rekomenduoja Thu, 05 Oct 2017 08:45:58 +0000