Bioteka

DrBronners

Dr. Bronner stebuklingasis muilas

2012-05-DrBronners-soaps

Žmonės dažnokai prausiasi. Ir jeigu jau skaitote šį straipsniuką – vadinasi, prausiatės ir Jūs.

 

Jį perskaitę ir vieną gražų rytą įžengę į vonios kambarį galbūt susimąstysite: "Kokiu aš muilu prausiuosi? Ar jis – gamtos dovana, gaivinanti kūną bei sielą, ar šalutinis skerdyklos liekanų produktas su naftos ir sintetinių aromatų priemaiša?"

Tūkstantmečiais aukščiausios rūšies muilo receptas buvo toks: alyvos arba kokoso aliejų užpildavo šarmu. Taip atsiskirdavo muilas, glicerinas ir vanduo. Muilas švarina odą, o putojantis glicerinas ją minkština. Tačiau šių laikų pramonėje muilui virti dažniausiai naudojami gyvuliniai, o ne augaliniai riebalai; atskirtas glicerinas teikiamas kosmetikos industrijai. Vietoj jo į muilą pridedama sintetinių putojančių komponentų, cheminių konservantų ir aromatų. Kasdien naudojant tokį muilą pamažu suyra apsauginis odos sluoksnis, ji tampa sausa ir šiurkšti.

Keturiasdešimtieji XX amžiaus metai. Kalifornija. Muilo gamintojas iš Vokietijos daktaras Broneris pirmą kartą pristatė pirkėjams Stebuklingą muilą, ant kurio etiketės pateikė savo gyvenimo filosofiją. Daktaro Bronerio nuomone, visi gyvi padarai – vieno dvasinio prado vaikai, taigi – broliai ir seserys. Jie turėtų gyventi darniai, gerbdami vienas kitą, saugodami planetą, kurioje gyvena. Daktaras pasmerkė dirbtinį komfortą, įgytą per kitų būtybių kančias naikinant gyvybinius planetos išteklius. Savo gaminį jis skyrė tarnauti šviesiems principams.

Ant Stebuklingojo muilo etiketės užrašyta: "tikrasis kastilietiškas (Pure Castile Soap)". Ispanijoje, Kastilijos provincijoje, kur gimė daktaro Bronerio palaikoma tradicija, muilas visada verdamas iš alyvų aliejaus. Kastilietišku muilu vadinamas absoliučiai vegetarinis muilas, kuriame nėra nė lašelio gyvulinių riebalų ir kuris nebuvo išbandomas su mūsų mažaisiais broliais – gyvūnais.

Palmių, kokoso ir alyvų aliejai, dr. Bronerio recepto pagrindas, suteikia odai tokio aksominio minkštumo, kaip nesugebėtų jokia kita priemonė. Taip veikia glicerinas, kurio Stebuklingajame muile – net 3-4 kartus daugiau nei pramoniniame. O natūralios kilmės vitaminas E bei citrinos rūgštis išsaugo muilo šviežumą ilgiau už bet kokius cheminius konservantus.

Skirtumą pajusite vos įkvėpę muilo aromato. Natūralios kvapiosios medžiagos – mėta, levanda, eukaliptas, arbatmedis kvepia visai kitaip nei jų sintetinės imitacijos. Išsimuilinę rankas arba prausdamiesi duše iškart pajusite, koks puikus tikrasis kastilietiškas muilas: švelni puta lengvai nuplaunama vandeniu, ir oda tampa švarutėlė.

Nuplautas, į aplinką patekęs muilas suskyla į biologinius komponentus, kurie neužteršia vandens. O pakuotę daktaras Broneris principingai gamino tik iš perdirbtų plastmasių ir popieriaus.

Mėgaukitės mėtų gaiva, pajuskite gydančią arbatmedžio galią, svaiginantį eukalipto aromatą, romantiškus migdolų ir levandos kvapus. Yra ir specialus muilas be kvapniųjų aliejų, pritaikytas vaikams, net mažiausiems. Jis puikiai tinka ir suaugusiems, kurie alergiški bet kuriam kitam muilui. Skystas daktaro Bronerio muilas pasižymi 3–4 kartus stipresne koncentracija nei įprasti skystieji muilai, taigi nusiprausti pakanka vos kelių jo lašelių, o 118 ml buteliuko užteks visam mėnesiui.

Viso pasaulio sveikos gyvensenos mylėtojai daktaro Bronerio Stebuklingąjį muilą laiko Muilų Karaliumi. Dabar šį nuostabų muilą galite išbandyti bei įvertinti ir Jūs. 

You are here