Bioteka

DRH

Kokius lūpų dažus valgote Jūs?

Lip-Sticks GRP Ar Jūs kada nors susimastėte iš ko yra gaminami lūpų dažai, kuriais Jūs kas rytą dažote lūpas? Remiantis mokslininkų paskaičiavimais moteris per savo gyvenimą vidutiniškai suvalgo apie 1,5 kg lūpų dažų! Ar ne per daug? Galbūt daug prasmingiau yra gaminti lūpų dažus tik iš natūralių sudedamūjų dalių?

Siūlome kartu susipažinti su Dr. Hauschkos lūpų dažų sudėtimi – suprasti iš kur atkeliavo kiekviena lūpų dažų sudedamoji dalis ir kokį efektą ji suteikia.

Ricinos aliejų Indijos gyventojai išgauna iš ricinmedžio sėklų. Ricinos aliejus yra puikus drėkiklis, kuris minkština bei suteikia lūpų odai elastingumo.

JojobanuesseSimondsijų aliejus atkeliavęs iš JAV yra spaudžiamas iš visada žaliuojančio simondsijų krūmo sėklų. Iš tikrųjų, simondsijų aliejus yra vaškinės koncentracijos, kuris kambario temperatūroje suskystėja. Simondsijų aliejaus bei vokiškų morkų ekstraktas apsaugo lūpų odą nuo UV spindulių, maitina bei minkština lūpas.

Taukmedžio sviestas -  atkeliavo iš Burkina Faso, Centrinės Afrikos. Jį tradiciškai gamina tik moterys, vyrams nėra atskleistos šios senovės žinios ir technologijos. Dr. Hauschka Wala kosmetikos gamintojai bendradarbiauja su taukmedžio sviesto paslaptingo gamybos būdo meistrėmis. Taukmedžio sviestas drėkina, minkština ir apsaugo lūpas nuo UV spindulių.

Candellilawachs1Braziliškas Karnaubo vaškas – vienas iš kiečiausių natūralios kilmės vaškų. Jo paskirtis gamtoje yra apsaugoti  karnaubo palmes nuo blogų oro sąlygų. Šis natūralus vaškas kruopščiai apsaugos ir jūsų lūpas, tuo pačiu išlaikydamas bei sustiprindamas lūpų dažų konsistenciją (kad ji nebūtų pernelyg skysta).

Meksikietiškas Kandelila vaškas yra išgaunamas iš kai kurių krūmų rūšių lapų paviršiaus. Jau daugiau nei 100 metų šio vaško apsauginės savybės yra naudojamos kosmetikos gamyboje. Jis apsaugo lūpas nuo išsausėjimo, palaiko lygų lūpų paviršių ir teikia natūralaus blizgesio.

Aprikosen-M-A 008Šalto spaudimo būdų yra išgaunamas Turkijoje augančių abrikoso kauliukų aliejus. Šis aliejus išlygina lūpų paviršių, drėkina bei atstato natūralias lūpų odos funkcijas.

Iš damaskinių rožių, užaugintų biodinaminiuose soduose Irane ir Afganistane yra išgaunamas eterinis rožių aliejus. Afganistane WALA dalyvauja projekte, kurio tikslas yra suteikti galimybę Nangarchari provincijos gyventojams  auginti rožes vietoj aguonų, skirtų opiumo gamybai.


roseIrane Wala bendradarbiauja su Zahara Rosewater kompanija, moka teisingą kainą už kiekvieną rožę, užaugintą Lalehzari slėnyje, be to rūpinasi vietinių gyventojų darbo ir gyvenimo sąlygų gerinimu. Aukštos kokybės rožių eterinis aliejus, turi nepakartojamą švelnų aromatą nuramina ir harmonizuoja.

Vakarų Afrikoje ant kaktusų gyvena košenilis – vabzdzdys, kuris gamina karminą – pats populiariausias natūralus, raudonos spalvos dažiklis.

 

PigmenteMineraliniai pigmentai, žėrutis, geležies oksidas ir titano dioksidas yra perkami Europoje. Taip pat Europoje yra perkamas ir  lanolinas - vilnos vaškas, kurio sudėtis yra labai panaši į žmogaus odos riebalines išskiras. 

Lecitinas yra išgaunamas iš biologiškai išaugintų ir genetiškai nemodifikuotų sojų. Lanolinas ir lecitinas maitina ir minkština lūpas, taip pat yra naudojami vietoj emulsiklių, kurie užtikrina vientisą lūpų dažų konsistenciją.

WundkleeIš mūsų WALA vakarų Vokietijos biodinaminio sodoEkveldene gaminami erškėtuogių ir paprastojo perluočio ekstraktai, o taip pat bičių vaškas. Laukinės rožės ekstraktas pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, sustiprina audinius ir kapiliarus, ramina ir atstato suskeldėjusias lūpas. Paprastasis perluotis naudojamas kosmetikoje Dr.Hauschka dėl balansuojamųjų, atjauninančiųjų ir apsauginių savybių. Per pastaruosius metus lūpų dažų bei kitų kosmetinių priemonių gamybai WALA soduose buvo surinkta daugiau kaip 3000 kg smulkių perluočio žiedų. Bičių vaškas apsaugo, kruopščiai prižiūri lūpų odą. Suteikia lūpų dažams atsparumo, dažai ilgiau išsilaiko.


w-Lipstick-Gruppe-3

Įdomūs faktai:

  • Lūpų oda yra ypatingai plona. Veido odą formuoja 16 sluoksnių, o lūpų odą – tik 3-5 sluoksniai.
  • Lūpų oda skiriasi nuo veido ir kūno odos tuo, kad nėra padengta plaukeliais ir nėra apsaugota hidrolipidiniu sluoksniu.
  • Smulkių kraujagyslių dėka, lūpos įgauna raudoną atspalvį (kraujagyslės yra matomos po plonytę lūpų oda).
You are here