Bioteka

DRH

Iš žemės gelmių atkeliavę, ugnimi ir vandeniu užgrūdinti – vertingieji mineralai Dr.Hauschka kosmetikoje

dh minerals

Giliai kalnų uolose rusena ugnis ir girdisi skardus aidas – tai išsijuosę triūsia kalnų gyventojai nykštukai, atsiraitoję rankoves jie kala akmenis ir metalą. Žemės širdyje slypi tikrieji turtai – vertingieji metalai, mineralai ir brangakmeniai. Nuo neatmenamų laikų iš jų buvo gaminami ne tik papuošalai, pinigai, interjero detalės ir kiti buities daiktai, bet ir kosmetika.

Natūralios kosmetikos kūrimas – tai savotiška alchemija, kuomet imami elementai iš skirtingų pasaulių: gyvūnijos (bičių vaškas, medus, lanolinas (iš avies vilnos), karminas (iš raudonųjų skruzdžių gaminami dažai)), augmenijos (augaliniai ekstraktai, aliejai, sviestai) bei vadinamojo negyvojo pasaulio ingredientai – mineralai.

Dr.Hauschka siūlo pasitikėti šimtus tūkstančius metų egzistuojančiais gamtoje mineralais, o ne 20 amžiaus naftos pramonės pasiekimais ir jos atliekų naudojimu kosmetikoje. Todėl šiandien siūlome Jums iš arčiau susipažinti su Dr.Hauschka kosmetikoje naudojamomis mineralinėmis žaliavomis. Paneigsime mitą, jog mineraline kosmetika turi teisę vadintis tik vos iš poros ingredientų susidedančios pudros ir pigmentai.

Mokslinė terminologija mineralais vadina kristalines kietąsias medžiagas, kurios yra neorganinės kilmės, susiformavusias po atitinkamų fizinių ir cheminių gamtos procesų ir tapusias akmenų, rūdų, meteoritų ir žemės uolienų dalimi.

Dr.Hauschka kosmetinių priemonių sudėtyje esantys mineralai ir trumpas jų aprašymas abėcėlės tvarka:

Alavo oksidas (TIN OXIDE) – padeda išsaugoti mineralinių pigmentų tvarumą. Įeina į Novum lūpdažių, Lūpų blizgių sudėtį.

Aliuminio oksidas (ALUMINIUM OXIDE) – trečiasis pagal paplitimą elementas žemės paviršiuje, šis netirpusis elementas padeda palaikyti mineralinių pigmentų tvarumą. Plačiai naudojamas Dr.Hauschka lūpų blizgių ir lūpdažių gamybai.

argentite

Argentitas (ARGENTITE) – pilkasis arba juodasis sidabro sulfitas, pasižymintis metaliniu blizgesiu. Skatina odos atsinaujinimo galias. Įeina į Intensyvios priežiūros priemonės odai menopauzės laikotarpiu sudėtį.

Auksas (GOLD) – Saulę Žemėje atstovaujantis mineralas, prisotinantis odą gyvybinės energijos ir suteikiantis jai regeneracijos impulsą. Įeina į Dr.Haushka Regeneruojamosios intensyvios priežiūros priemonės sudėtį (brandžiai odai).

Bentonitas (BENTONITE) – natūralus mineralinis molis, naudojamas emulsijų stabilizavimui dėl puikių drėgmę sugeriančių savybių. Įeina į Dr.Hauschka Maskuojamųjų pieštukų, Makiažo pagrindo, Dezodorantų, Pėdų kremų, Rankų kremo, kelių Vonios esencijų ir veido kremų sudėtį.

Bismuto oksichloridas (BISMUTH OXICHLORIDE - CI 77163) – perlo baltumo mineralinis pigmentas, gaminamas iš metalo bismuto, naudojamas kaip natūralus kosmetinis dažiklis.

Cinko oksidas (ZINC OXIDE) – mineralinė substancija, kuri saugo odą nuo neigiamo aplinkos poveikio ir kenksmingų saulės spindulių. Įeina į Dr.Hauschka Maskuojamųjų pieštukų, Maskuoklių, Pėdų kremo ir Melisų dieninio kremo sudėtį.

Diatomitas (SOLUM DIATOMEAE) – prieš tūkstančius metų jūrose buvo gausu diatomitinių dumblių, kurių sudėtyje esantis silicis formavo daugiasluoksnius jų skeletus. Šios dumblių liekanos randamos jūros dugne ir dabar, o iš jų gaminama pudra, kurioje gausu silikono dioksido. Šis elementas stiprina plaukus ir odą bei naudojamas kaip valomasis ingredientas dantų pastose. Štai keli Dr. Hauschka produktai, kurių sudėtyje yra diatomito: Šilkinė kūno pudra, skaistalai, akių pieštukai, akių šešėliai Solo, lūpų kontūro pieštukai, Bronzinė pudra, Kompaktinė pudra, Biri pudra, Atspalvį suteikiantis dieninis kremas, MED dantų pastos.

Ferrum -_iron_oxides_Office

Geležies oksidai (IRON OXIDES - CI 77491, CI 77492, CI 77499) – svarbiausi mineraliniai pigmentai dekoratyvinėje kosmetikoje. Jų būna įvairiausių spalvų – nuo rudai rausvo iki juodo.

Kalcio aliuminio borosilikatas (CALCIUM ALUMINIUM BOROSYLICATE) – natūralaus mineralo turmalino atitikmuo. Naudojamas Dr.Hauschka dekoratyvinėje kosmetikoje. Hektoritas (HECTORITE) – mineralinis baltasis molis, reguliuojantis kosmetinių gaminių klampumą.

Kaolinas (KAOLIN) – baltasis molis

Malachitas (MALACHITE) – natūralus pusbrangis akmuo, sudėtyje turintis vario. Varis reguliuoja odos gebėjimą išlaikyti šilumą bei kitus medžiagų apykaitos procesus. Įeina į Atstatomojo kondicionieriaus jautriai odai sudėtį.

Mangano violetas (MANGANESE VIOLET - CI 77742) – violetinės spalvos mineralinis pigmentas, kurio sudėtyje yra mangano. Naudojamas kaip natūralus dažiklis Dr.Hauschka dekoratyvinėje kosmetikoje (pvz. Lūpų kontūro pieštuke nr. 01).

Medicininis molis (LOESS) – grynas natūralus labai smulkios tekstūros molis, gaminamas iš uolienų, išlikusių po paskutinio ledynmečio, nuolaužų. Šis gelsvos spalvos molis ypač švelniai ir efektyviai šalina inkštirus, spuogus ir kitus odos nešvarumus. Sudaro Valomosios molio kaukės pagrindą.

Melsvasis geležies pigmentas (FERRIC FERROCYANIDE – Cl 77510) – melsvai nudažantis mineralinis pigmentas. Naudojamas melsvų ir violetinių spalvų šešėliuose ir akių pieštukuose, naujuose trijų spalvų skaistaluose Chorus bei Apimties suteikiančiame tuše nr. 03.

Rhodochrosite -_Mangancarbonat_OfficeRodochrozitas (RHODOCHROSITE) - mangano šeimos mineralas. Rusvai rožinės spalvos akmuo su su baltais dryžiais. Naudojamas odą skaistinančiose kosmetinėse priemonėse, pvz. Dr.Haushcka Skaistinamojoje intensyvios priežiūros priemonėje.

Rubinas (RUBY) – raudonasis brangakmenis. Gydo odos pažeidimus ir skatina jos regeneraciją. Įeina į Dr.Hauschka Intensyvios priežiūros priemonės odai menopauzės laikotarpiu sudėtį.

Sidabras (SILVER) – brangusis metalas, kuris sugeba atspindėti Saulės šviesą Žemėje lygiai taip pat, kaip ją danguje atspindi Mėnulis. Būtent todėl sidabras glaudžiai susijęs su odos atsinaujinimo galiomis ir ją aktyviai stimuliuoja. Jis įeina į Naktinio atstatomojo kondicionieriaus bei Skaistinamosios Intensyvios priežiūros priemonės sudėtį.

Silicis (SILICA) – gaminamas iš kvarco smėlio. Naudojamas kaip natūralus tirštiklis, o silicio ir vandens emulsija – kaip valomoji substancija dantų pastose. Silicis stiprina odos jungiamąjį audinį.

Talkas (TALCUM) – talko pudra tai smulkiai sumalta ir išvalyta natūrali uoliena. Ji naudojama kaip pudros bazė. Įeina į Bronzinės pudros, Birios pudros, skaistalų, lūpų kontūro pieštukų ir akių pieštukų sudėtį.

Titano dioksidas (TITANIUM DIOXIDE) – baltasis mineralinis pigmentas – natūralus kosmetinių priemonių dažiklis.

Ultramarinas (ULTRAMARINE) - melsvasis mineralinis pigmentas – natūralus dažiklis.

Primename, kad visą Dr.Hauschka kosmetikos asortimentą rasite visose „Bioteka" parduotuvėse.

 

You are here