Bioteka

DRH

Slaptas gamtos kodas - Dr. Hauschka dušo balzamai

Dh duso_balzamai

Dr. Hauschka dušo balzamai paverčia prausimąsi nepakartojamu potyriu – dovana kūnui ir sielai. Juose slypi unikalus aromatų pasaulis, jie piešia vaizdus ir pasakoja istorijas – sužadina mūsų vaizduotę. Jörg Zimmermann, Dr. Hauschka kvepalų specialistas, atskleidžia, kaip jis kuria Dr. Hauschka kvapus ir kaip tai susiję su slaptu gamtos kodu. 

Dr. Hauschka: Ar galima lavinti savo uoslę?

jorgJörg Zimmermann: Taip. Tam reikia ne tik uostyti, bet sąmoningai užuosti. Tai tarsi pasinėrimas į prisiminimus, kai atskiras medžiagas, kurias užuodžiame, susiejame su asociacijomis ir įsimename kvapą. Kai kitą kartą pajuntame šią medžiagą, ji mums savaime asocijuojasi su jai priklausančiu vaizdu, ir mes medžiagą atpažįstame. Sąmoninga uoslė truputį pakeičia pojūtį: mes sąmoningai priimame tai, ką mums suteikia kvapas, kur mes jį užuodžiame, kaip mes jį suvokiame ir kokias asociacijas jis mums sukelia. Kas lavina šią gebą ir užsirašo potyrius, susidaro savo asmeninį kvapų „žodyną", kuriuo vis naudojasi.

Ar buvo lemiamas momentas, kuris jus atvedė į kvepalų specialisto kelią?

Labai stiprų gamtos potyrį išgyvenau būdamas ketverių metų, kai vieną pavasarį vienas vaikštinėjau po šalimais esantį lapuočių mišką. Dar ir dabar labai ryškiai atmenu: vidurdienį saulės šviesa stačiai krito ant miško ir per jauną lapiją mirguliavo ant plukių guoto, išsibarsčiusio ant gaivaus miško patalo. Staiga man pasirodė, kad išvydau veidą, tarsi gėlelė norėtų man kažką pasakyti. Aš jutau jos kvietimą į ją pažiūrėti, bet kaip turėjau ją pajusti? Aš ilgai su meile žiūrėjau į gėlę. Tada ji paprašė prieiti arčiau ir jos žinią priimti per kvapą. Aš lėtai priklaupiau ant žemės ir atsargiai pasilenkiau prie žalsvai geltono žiedo. Akimirką patikėjau stebuklu, gamtos galia, kuri yra virš mūsų ir viską valdo.

Ar tai buvo pačios tyriausios formos meilė?

Išgyventas džiaugsmas buvo toks stiprus, kitoks, nei buvau patyręs anksčiau. Mano didžiausias troškimas buvo jį išsaugoti ir prisiminti. Per kvapą aš susijungiau su gamta. Nuo tada mintis apie už regimų dalykų slypintį pasaulį manęs nebeapleido. Norėjau pajusti viso pasaulio būtį ir prisiminti ją per kvapą bei pasidalyti šiuo potyriu ir su kitais žmonėmis.

Ar tai apskritai įmanoma, juk mes augalo kvapą juntame ne tiesiogiai, bet per produktą?

Mes nekalbame apie vieno ar kito augalo kvapo užuodimą, bet apie tai, kokį poveikį mums daro prisiminimas apie juos. Kad atgytų prisiminimai, reikia impulso. Jei Jūs įsivaizduojate, kad eteriniai aliejai atspindi augalo valią, galite įsivaizduoti ir jos reikšmę bei sukurti potyrį, pasakojantį istoriją. Kiekvieno augalo esmė įpinama taip, kad tampa viso derinio esme. Taip dirbant, galiausiai pavyksta medžiagą priartinti prie žmogaus ir padaryti ją atpažįstamą. Būdamas kvepalų specialistas, aš laikau savo kultūros užduotimi procese panaudoti eterinius aliejus, leidžiančius pajusti idėjas, kurių archetipai glūdi mumyse. Jausdami kvapą, mes pirmiausia suvokiame idėją, kurią produktas nori perduoti aplinkai.

Kaip Jūs kuriate aromatą?

Tai labai sąmoningas, mąstymo reikalaujantis darbas. Tuomet mano dėmesys būna itin sutelktas. Sudarydamas kvepalų proporcijas įsivaizduoju, kokio rezultato siekiu. Man tai reiškia atskleisti slaptus gamtos dėsnius, reiškia suvokti, kokią reikšmę turi kiekviena atskira medžiaga, kaip aromato idėja galėtų būti logiškai sudėta taip, kad užuosdami galėtume pajusti organišką procesą ir susikurtų tam tikra atmosfera.

duso balzamai_buteliukai

Slapti gamtos dėsniai?

Tai panašu į muziką. Aš galiu spaudyti pianino klavišus ir sukelti triukšmą; muzika tai taps tik tuomet, kai aš sąmoningai liesiu tam tikrus klavišus ir logiška melodijos seka sužadins jausmą. Kuo labiau priartėsiu prie slapto gamtos kodo, tuo lengviau žmonės pajus kvapo visumą. Kai aš kuriu kvapą, apie augalą galvoju taip, kad suvokčiau jo kvapą. Tai yra momentai, kai aiškiai suprantu, kaip viskas logiškai susiję, kad atskleistų metamorfozę ir leistų pajusti perėjimą nuo apatinių iki viršutinių natų. Aš kiekvieną kartą prisiminimuose apie tam tikrą medžiagą randu kažką, ką turi kita medžiaga. Yra kvapo niuansų, kurie galbūt panašūs į bergamotes, rožes ar nerolį. Stengiuosi surasti jų panašumus ir skirtumus ir pagal panašumus pridėti kitų ingredientų. Kai visi parametrai neginčijamai suderinti, kai galima pajusti kvapą ir idėją, nutinka kažkas magiška.

Ar tai Dr. Hauschka kvapų ypatumas?

Taip. Galvos, širdies ir pagrindines Dr. Hauschka kvapų natas galima pajusti visu kūnu. Pajusdami kvapą įvairiomis kūno vietomis, sužadiname mūsų vidinę gyvybę, kuri sklinda į išorę tarsi aura. Įprasti sintetiniai kvapai yra tik išorėje kaip aksesuaras. Natūralūs kvepalai išsiskiria gyvybingumu ir sudėtingumu, todėl jie tokie svarbūs. Taip pat ir žmogus yra sudėtingas bei sudaro nuostabią sąjungą su tuo, kas jį papildo. Taip atsiranda dėmesys, kūrybiškumas, trauka ir smalsumas – kodėl gamta taip gerai veikia? Jūsų valia ne verčiama, bet išgryninama, nes stimuliuojamos nušvinta mūsų pačių jėgos.

You are here