Bioteka

Allos zimoli_copy

Allos: tradicijos + inovacijos!

deko-testbild 1

Jau 30 metų Allos prekinis ženklas žmonėms asocijuojasi su sveikais gardumynais, pagamintais iš aukštos kokybės biologiškai augintų sudėtinių dalių. Allos gaminius Jūs rasite kiekvienos gerbiamos Europos bio-parduotuvės lentynose, iš kurių jie tiesiog išgaudomi.Kaip visa tai prasidėjo? 1974 metais Vokietijoje Valteris Langas (Walter Lang) pradėjo nedidelį individualaus verslo projektą – fasavo medų ir gamino vaisinius batonėlius. Porą metų vėliau jo įmonė pradėjo gaminti uogienę be cukraus bei savo keptuvėje kepti spelta kviečių sausainius. Įvairios inovacijos, atradimai, originalūs receptai ir išradimai – tai būdinga Allos! 1982 metais Allos buvo pirmieji, kurie Europos bio – maisto produktų gerbėjams parodė burnoti, šiek tiek vėliau – ir saldžiąsias agavos sultis: iki tol šie produktai beveik ne vienam čia nebuvo pažįstami ir parduotuvėse nebuvo siūlomi. Uogienės be cukraus, gardūs vegetariški paštetai, egzotiškos medaus rūšys, nepaprasti pusrytiniai mišiniai (musli), burnočio ir sezamo pusrytiniai dribsniai ir batonėliai, pilnagrūdžių spelta kviečių (Spelt, Dinkel) sausainiai ir vafliai, įvairūs Allos keptuvėje pagaminti originalūs sausainukai, užkandžiai ir t.t. – beveik kasmet Allos savo klientus nustebina su kokia skania, kvapnia, sveika naujiena – visuomet pagaminta iš aukštos kokybė žaliavų pagal tradicinius metodus. Nuo 2005 metų Allos yra sertifikuotas pagal kokybės ir aplinkai draugiškus gamybos standartus DIN EN ISO 9001 ir 14001, 2007 metais įmonė gavo aukščiausio laipsnio IFS (International Food Standart) sertifikatą, kuris patvirtina, kad gaminami vartotojams saugūs ir labai kokybiški maisto produktai.

Dabar ir Biotekose rasite:
Allos bitės medų renka tik biologiškai augintuose augalų daržuose arba ekologiškai švariose pievose, ir jo gavyba praktiškai yra rankų darbas. Allos medus, kuris surenkamas įvairiuose regionuose ir iš skirtingų augalų, išsaugo savyje visus būdingus skonius ir aromatus, nes iš ląstelių išgaunamas be kaitinimo ir į stiklainius yra supilamas nesumaišant rūšių. Valgykite į sveikatą!

Bio akacijų medus
Švelnaus skonio medus, ilgai išlieka skaidrus ir nesusicukruoja. Idealiai tinka arbatos saldinimui.

Bio saulėgrąžų medus
Vasaros pabaigoje renkamas auksaspalvis medus, labai pamėgtas dėl savo švelnaus skonio ir lengvai tepamos konsistencijos. Jis yra švelnus, su maloniai apyrūgščiu prieskoniu, tinkamas gaminant sumuštinius, vaisines salotas, Azijietiškos virtuvės patiekalus, saldumynus, taip pat puikiai tinka saldinant gėrimus.

Bio eukaliptų medus
Labai kvapnus, pikantiškas medus, ypač tinka gaminant sumuštinius ir medaus tortus.

agavendicksaftAllos agavos tirštos sultys

Agavos, tai Meksikoje augantys kaktusai, kurie labiau žinomi kaip tekilos bei sizalio pluošto žaliavos. Tačiau iš agavos „širdies“, kuri randasi jos lapų rozetės viduje, gaunamos saldžios sultys. Jos plikant yra tirštinamos, kol pavirsta į sirupą arba į taip vadinamas agavos tirštąsias sultis.
Jos yra naudojamos panašiai kaip cukrus, tačiau yra maždaug 20 % saldesnės. Skirtingai negu klevo sirupas, agavos sultys yra neutralaus skonio, todėl puikiai tinka su gėrimais bei desertais, ypač pagamintais iš varškės ir pieno. Agavos sultys gerai tirpsta tiek šaltame, tiek karštame vandenyje, kepant sausainius ir keksus, jos nepraranda savo saldaus skonio.

Uogienės

Pagaminamos vien tik iš biologinių žaliavų, savo sudėtyje turi 55 – 65 % vaisių. Pagamintos iš šviežių, prinokusių, ekologiškai augintų vaisių ir uogų, saldintos su nerafinuotu nendriniu cukrumi, su medum arba agavos ir obuolių sultimis. Jose dominuoja išraiškingas vaisių skonis, o ne saldumas. Yra tiek tradicinių, tiek nepaprastų skonių – pradedant nuo šaltalankių ir baigiant mango, šeivamedžio ir erškėtrožių vaisiais.

tandoori-pasteteVegetariški Bio paštetai
Pikantiški ir kvapnūs kreminiai paštetai – su alyvuogėmis, Prancūziškais žalumynais, pomidorais, baziliku, grybais, tandoori bei meksikietiškais prieskoniais. Nežinotojams, bus sunku patikėti, kad jie pagaminti be jokių gyvulinės kilmės medžiagų – jos tokios sočios ir skanios! Sveikatinga ir pilnavertė alternatyva jau nusibodusiems sumuštiniams su sūriu ir dešra, o vegetarams bei veganams, tai tikra fiesta!

Burnočio, grikių ir kvinojos pusrytiniai dribsniai
Nudžiugins visus, kurie turi laikytis dietos be gliuteno, kaip ir sportininkus, keliautojus ir kitus sveikos mitybos entuziastus. Burnočiai yra vieni seniausių žmonijai žinomų grūdų. Jų gimtine laikomas Peru. Burnotis gausus amino rūgščių – lizino, kuris atsako už teisingą medžiagų apykaitą organizme, savo sudėtyje turi 2 kartus daugiau magnio, 5 – 10 kartų daugiau kalcio ir 2 – 3 kartus daugiau geležies, negu kviečiai, kukurūzai, avižos arba ryžiai. Be to, burnotis yra lengvai suvirškinamas ir maistingąsias medžiagas turi labai subalansuotomis proporcijoms, todėl net astronautai jį su savimi pasiima į kosmosą.
Grikiai yra vieni proteinais turtingiausių grūdų, savo ruožtu kvinoja – vieni iš indėnų labiausiai kultivuotų grūdų – papildo kukurūzų maistinę vertę ir yra labai skanūs vaikams. Visų trijų rūšių dribsnius galite valgyti su pienu, jogurtu, varške, sojos pienu bei tiesiog krimsti arba panaudoti džiūvėsėliams, tortų bei desertų dekoravimui.

Allos-halvaAllos chalva
Tik dvi biologinės sudedamosios dalys – sezamo sėklelės, gausios amino rūgščių ir mineralinių medžiagų, ir tikras medus: koks skonis, mmmmm!
Taip pat Biotekos siūlo gausų asortimentą įvairiausių Allos grūdų ir vaisių batonėlių, pilnagrūdžių sausainių, krosnyje keptų sūriųjų krekerių, šokolado kremą (tinkamą ir veganams) bei pusrytinius mišinius (musli).

You are here