Bioteka

sonnenblumen

Ekologiški riešutų sviestai smaližiui, gurmanui ir gero skonio mėgėjui

nut butters

Rapunzel riešutų sviestai

Koks yra Jūsų kelias į sėkmę? Rapunzel kompanijai, kuri prieš keturis dešimtmečius buvo įkurta dviejų draugų ir galiausiai išsivystė į didžiausią ekologiško maisto gamyklą Europoje, tai buvo riešutų sviestai. Jau daugiau nei 30 metų Rapunzel gamina riešutų sviestus savo namuose, Vokietijoje. Pirmuosius riešutų sviestus pradėję malti paprastoje akmeninėje grūstuvėje ir rankomis krėsti į indelius, šiuo metu Rapunzel įmonė naudoja naujausias technologijas, kurios užtikrina švelnų riešutų apdorojimą ir aukščiausią riešutų sviestų kokybę.

Visos žaliavos, iš kurių gaminamas riešutų sviestas ar kremas, į gamyklą atkeliauja iš 100% sertifikuotų ekologinių ūkių, valdomų pačių Rapunzel darbuotojų arba patikimų ilgamečių partnerių.

Kiekviena riešutų partija, atkeliaujanti į Vokietijos miestelį Legau, kuriame įsikūrusi Rapunzel būstinė ir pagrindinė gamykla, yra kruopščiai tikrinama – pesticidų likučiams ar aflatoksinams yra ne vieta kokybiškuose maisto gaminiuose. Tik įsitikinus, jog riešutų kokybė atitinka aukščiausius Rapunzel reikalavimus, šie riebūs branduolėliai, ruošiantis gaminti riešutų sviestą, šviežiai prieš kiekvieną partiją keliauja į karšto oro (120-140°C) talpyklas, kuriose jie švelniai skrudinami, kad riešutų aromatas taptų dar intensyvesnis. Būtent šviežiai skrudintų riešutų aromatas glosto nosį kas kartą atsukus Rapunzel riešutų sviesto indelį.

Netrukus po skrudinimo riešutai yra kruopščiai sumalami. Rapunzel niekuomet nenaudoja jokių emulsiklių ir stabilizatorių – riešutų sviesto indelyje tėra gryni riešutai ir nieko daugiau!

„Bioteka" parduotuvėse rasite šių Rapunzel sviestų:

100% gryno nešlifuotų migdolų sviesto

100% gryno keturių riešutų (žemės riešutų, anakardžių, migdolų ir lazdyno riešutų) sviesto

100% gryno nešlifuotų sezamų sviesto „Tahin"

Rapunzel riešutų kremai

Saldumynų mėgėjai įvertins sveikesnę šokoladinių saldainių alternatyvą – Rapunzel riešutų kremus, prisotintus aromatingos kakavos ar/ir saldintus nerafinuotu cukranendrių cukrumi rapadura, kuris dar yra vadinamas tiesiog džiovintomis cukranendrių sultimis. Keli gramai ypatingo ekologiško rapadura cukraus riešutus įkvepia švelnaus karamelės aromato, o riešutų kremų gamyboje naudojamas ekologiškas alyvpalmių aliejus leidžia kremui slysti tarsi plaktai grietinėlei Jūsų trapučių ir duonos paviršiumi. Jokių sintetinių kvapiųjų medžiagų – vien tik burboninė vanilė iš Madagaskaro – nes čia auga pasaulio aromatingiausioji.

„Bioteka" siūlo didžiulį ekologiškų riešutų kremų ir saldintų riešutų sviestų asortimentą:

Klasikinis traškus (crunchy tipo) žemės riešutų sviestas (sudėtyje net 91% žemės riešutų!)

Anakardžių riešutų kremas (sudėtyje net 68% anakardžių!)

Makadamijų riešutų kremas su kakava (sudėtyje net 28% makadamijų riešutų!)

Lazdyno riešutų ir kakavos kremas „Samba Dark" (sudėtyje net 45% lazdynų riešutų!)

Lazdyno riešutų, pieno ir kakavos kremas „Tiger" (sudėtyje yra 17% lazdynų riešutų; tarsi tepamas pieniškas šokoladas su lazdyno riešutų aromatu)

Juodojo šokolado kremas „Choco" – kam riešutų jau per daug, bet taip norisi ko nors saldaus (sudėtyje net 20% grynos kakavos)

nut butter2

Raw Health žaliavalgiški riešutų sviestai

Ypatingi produktai „Bioteka" lentynose – visiškai neapdoroti termiškai, žaliavalgiams tinkantys ir ypač maistingi ekologiški riešutų sviestai iš Didžiosios Britanijos. Raw Health savo riešutus taip pat perka tiesiai iš sertifikuotų ekologinių ūkių, tačiau jų neskrudina (riešutai apdorojami iki 44°C temperatūros). Taip riešutų sviestas lieka visiškai gyvas produktas, kuriame maksimaliai išlaikomos visos naudingosios medžiagos.

„Bioteka" siūlo rinktis iš šių žaliųjų riešutų sviestų:

Žaliavalgiškas supersėklų sviestas (pagamintas iš saulėgrąžų, moliūgų, sezamų, linų sėmenų ir kanapių sėklų)

Žaliavalgiškas anakardžių sviestas (sudėtyje tik 100% anakardžių!)

Žaliavalgiškas migdolų sviestas (sudėtyje tik 100% migdolų!)

Žaliavalgiškas lazdynų riešutų sviestas (sudėtyje tik 100% lazdynų riešutų!)

Maistinės savybės

Riešutai yra žinomi kaip maistas nervų sistemai ir smegenims. Riešutuose slypi ištisi klodai mineralų ir vitaminų, iš kurių yra ypač gausu B grupės vitaminų, aprūpinančių organizmą energija, tvirtumu ir stimuliuojančių protinę veiklą.

Riešutų sviestuose yra ypač daug aukštos kokybės ir lengvai virškinamų baltymų, vertinamų ne tik vegetarų. Juose yra gausu mineralų ir vitaminų, tokių kaip kalcis, geležis, magnis, vitaminai B1, B2, B6 ir E.

Vartojimas ir galiojimo terminas

Riešutų sviestai ir kremai gali būti vartojami daugeliu būdu. Tai yra ne tik maistinga ir nuostabiai soti užtepėlė ant Jūsų pusryčių duonos ar trapučių. Riešutų sviestus galite skiesti su mėgstamu aliejumi, žalumynais ar kreminiu sūriu ir gaminti užpilus salotoms, padažus karštiesiems daržovių ar grūdų patiekalams ar mirkalus daržovių šiaudeliams ir suktinukams. Žinoma, tiek riešutų sviestais, tiek riešutų kremais galite įdaryti saldžius blynelius, eklerus, sausainius, pyragus ir tortus. Be to, riešutinį skonį galite suteikti ir savo jogurtui ar vaisių kokteiliui, įmaišę šaukštelį mėgstamo sviesto ar kremo.

Riešutų sviestai ir kremai gali išlikti sodraus skonio ir stabilūs labai ilgą laiką net ir pradarytoje pakuotėje. Riešutų sviesto indelį galite laikyti ir savo virtuvės spintelėje, tiesiog saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių – kambario temperatūroje riešutų sviestas bus minkštos, lengviau tepamos kosnistencijos. Tuo tarpu jeigu riešutų sviestą laikysite šaldytuve, jis bus tvirtas ir kietas – norėdami lengviau jį tepti, išėmę iš šaldytuvo palaikykite iki pusvalandžio kambario temperatūroje.

Kai kitą kartą skubėsite gaminti pusryčius, norėsite sočiai ir greitai užkąsti ar palepinti svečius gardžiausiais desertais ir salotomis su egzotiškais riešutiniais užpilais, nepamirškite užeiti į „Bioteką" ir išsirinkti savo riešutų sviesto. Nepaprastai maistingi riešutų užtepai neabejotinai ras vietą Jūsų virtuvėje ir skrandyje!

You are here