Bioteka

SimonLeveltZimoli copy

Simon Levelt kavos imperija siunčia karščiausius sveikinimus iš Meksikos, Indonezijos, Peru, Etiopijos, Brazilijos ir Ugandos

simon levelt_1

Viskas prasidėjo tolimais 1817-aisiais, kai Simon Levelt atidarė mažą krautuvėlę Amsterdame, siūlančią įsigyti geriausios kavos ir arbatos pasaulyje. Įmonė iki šių dienų priklauso Leveltų šeimai, kuri ją prižiūri ir iki šiol joje dirba. Per du šimtmečius Leveltų šeima užmezgė ilgalaikes draugystes su geriausiais kavos augintojais visame pasaulyje, o šie verslo santykiai yra paremti sąžiningos prekybos principais.

Dar daugiau, Leveltai nuolat investuoja į kavos plantacijų darbininkų kasdienio gyvenimo gerinimą. Pavyzdžiui 2002-aisiais Darjeeling regione Indijoje buvo įsteigta Simon Levelt vardu pavadinta pradinė mokykla. Pastaruosius 15 metų Leveltai daug investuoja į besivystančių šalių kavos ir arbatos augintojų apmokymus. Štai vien Ugandoje kompanija apmokė daugiau kaip 7000 ūkininkų ir darbininkų, kurie pradėjo ir iki šiol augina pirmąją Afrikoje sertifikuotą ekologišką kavą.

Jeigu tikėsime legenda, kavos pupelių ir kavos gėrimo šaknys glūdi XIV amžiaus Etiopijoje, Kaffa provincijoje, kurioje laukiniai kavamedžiai augo Etiopijos kalnų šlaituose. Kavos pupelės šiais laikais auginamos daugiau nei 70 pasaulio šalių, egzistuoja apie 500 skirtingų kavamedžių veislių ir daugiau nei 6000 kavos rūšių. Šiuo metu didžioji dalis pasaulinės kavos rinkos priklauso dviejų veislių kavamedžiams ir jų vaisiams: Coffea Arábica ir Coffea Canephora (arba Coffea Robusta).

Arabikos kavamedžiai reikalauja unikalaus tropinio klimato ir duoda mažesnį derlių negu robustos kavamedžiai, kuriuos galima auginti ir lygumose. Kalbant apie aromatą, abiejų tipų kavos skiriasi: arabikos kavos pupelės yra labiau vertinamos negu robustos, tuo tarpu robustos pupelėse yra daugiau kofeino ir ji dažnai vartojama espresso kavos mišiniuose, kad suteiktų kokybiškesnę kavos putą.

Simon Levelt užkais Jums karštos, gaivinančios ir stimuliuojančios kavos iš bet kurio pasaulio kampelio – Meksikos, Peru, Indonezijos, Etiopijos ar Brazilijos. Ar esate pasiruošę kelionei?

Sveiki atvykę į Simon Levelt kavos namus

simon levelt_3

Simon Levelt ekologiška malta kava iš Etiopijos pagaminta iš 100% arabikos kavos pupelių. Sodraus gėlių aromato kava atkeliauja iš garsaus Sidamo regiono. Gerdami šią kavą galite pajusti šviežių tropinių vaisių aromatą, tokių kaip mangų ir marakujų, kurie idealiai dera su šokoladiniu kavos aromatu. Pilno skonio kava pasižymi maloniu poskoniu su cinamono užuominomis. Etiopijoje, arabikos kavos gimtinėje, kavos pupelės iki šiol renkamos senaisiais tradiciniais metodais. Kavos stiprumas: 3/5.

Simon Levelt ekologiška malta kava iš Indonezijos pagaminta iš 100% arabikos kavos pupelių. Gayo yra ypatingas aukštomis viršūnėmis garsėjantis kalnas Vakarų Sumatroje. Kavadariai vertina šią kavą dėl į sirupą panašios tekstūros ir sodraus, gilaus skonio. Kedrai, karamelė, laurų lapai, graikiniai riešutai ir vanilė – šie aromatai kartu su ilgu poskoniu daro šią kavą išties unikalią.  Kavos stiprumas: 3/5.

Simon Levelt ekologiška malta kava iš Peru pagaminta iš 100% arabikos kavos pupelių. Tambopata slėnio ūkininkai iš Cecovasa korporatyvo augina ir verda kavą 1400-1800 metrų aukštyje ir vadina ją tunki, pagerbdami gražuolius laukinius paukščius, gyvenančius Tambopata gamtos rezervate (Rupicola peruvianus, lietuviškai – andiniai akmengaidžiai). Kavos plantacijos čia apsuptos unikalios Amazonės upės įvairovės. Tobulai harmoninga kava pasižymi gaiviu kakavos ir raudonųjų uogų aromatu, sukuriančiu subtilų poskonį. Kavos stiprumas: 3+/5.

Simon Levelt ekologiška malta kava iš Meksikos pagaminta iš 100% arabikos kavos pupelių. Finca Irlanda kavos plantacijos įkurtos Meksikos kalnuose. Čia auga premium klasės kavamedžiai, vedantys švelnaus skonio ir išraiškingo aromato vaisius. Kava yra geltonųjų vaisių – persikų ir abrikosų – skonio, taip pat žaliųjų obuolių. Jaudinantis poskonis primena medų ir migdolus. Kavos stiprumas: 2/5.

Simon Levelt ekologiška malta kava Dolce pagaminta iš 100% arabikos kavos pupelių. Tai yra natūrali kava su išraiškingu aromatu ir pilnu skoniu. Šiai kavai sumalti pupelės perkamos tiesiai iš Pietų Amerikos plantacijų ūkininkų. Kavos stiprumas: 3/5.

Kad Jūsų kava išliktų kaip tik įmanoma šviežesnė, ji fasuojama į ypatingas Simon Levelt kavos pakuotes. Jos neleidžia patekti šviesai ir deguoniui į kavos vidų, taip pat ilgai išsaugo stiprų aromatą. Mėgaukitės...

simon levelt_2

Simon Levelt arbatų kolekcija

Vienintelė žolelė, kuri, kaip juodoji ar žalioji arbata, taip pat turėtų kofeino, yra matė iš Lotynų Amerikos, oficialiai žinoma paragvajinio bugienio vardu. Mėgaukitės Simon Levelt mate su levandomis, suteikiančia žvalios energijos ir atpalaiduojančios įtampą kūne. Gaivų rytą pradėti padės Simon Levelt žalioji arbata su jazminais, nuspalvinanti dieną kvapniais jazminų žiedlapiais, menančiais vasaros pradžią.

Dieną pasaldins Simon Levelt juodoji arbata su mangais, džiuginanti saldžiu saulėje sunokusių mangų aromatu, o atsigaivinti ir susitelkti ties užduotimis paskatins Simon Levelt žalioji arbata su mėtomis.

Visuomet kvapnus pasirinkimas – Simon Levelt raudonoji arbata rooibos su apelsinais, kuri netonizuoja, tad puikiai tinka gerti vakarais, bendraujant su šeima ar mėgaujantis maloniomis akimirkomis su knyga.

Jeigu yra kažkas, ką galėtume pavadinti kavos ir arbatos ekspertu, tai tikrai galėtų būti Leveltų šeima iš Amsterdamo, jau 200 metų verdanti ir parduodanti kavą ir arbatą. O dabar užsikaiskite puodelį kavos ar arbatos sau, įsitaisykite į patogiausią fotelį ir mėgaukitės vienu iš geriausių pasaulio skonių!

You are here