Bioteka

e.d.l. nature

Malonus indų plovimas – misija įmanoma!

misija indu_plovimas

Ar žinojote, kad panaudojus indų ploviklį indus reikėtų skalauti mažiausiai 15 sek? Mokslininkai yra apskaičiavę, kad netinkamai išplovus indus kasmet vidutiniškai žmogus gali išgerti apie 0,5 l indų ploviklio... JAV Aplinkos darbo grupė, patikrinusi 165 indų ploviklius, nustatė, kad daugiau nei 80 % įprastų indų ploviklių yra kenksmingi sveikatai.

Juose yra medžiagų, kurios gali sudirginti odą ir per ją patekti į organizmą. Dar daugiau cheminio kokteilio į kūną patenka, jei indai prastai perskalaujami. Nuodingi mišiniai absorbuojami ir nors kepenys toksinus šalina, kai kurios medžiagos vis tiek patenka į kraujotaką ir kitus audinius bei organus. Kai kurios indų ploviklių sudedamosios dalys gali sukelti vėžį, astmą, neurologines ligas ir kt. negalavimus.

Kokių medžiagų reikėtų vengti?

·         Natrio laurilsulfatas (SLS). Ši medžiaga suskaido įvairius paviršius ir leidžia šampūnams, plovikliams giliau prasiskverbti bei efektyviau valyti. SLS taip pat susijęs su nitrozaminu – stipriu kancerogenu, kuris skatina organizmą įsisavinti nitratus. Internetinėje „PubMed" mokslo darbų bibliotekoje yra per 40 tūkst. studijų, pagrindžiančių SLS toksiškumą.

·         Natrio Laureth sulfatas (SLES). Priklausomai nuo gamybos proceso SLES gali būti užterštas dioksanu – kancerogenine medžiaga, labai ilgai išsilaikančia organizme.

·         Propilenglikolis - gali sukelti inkstų ir kepenų pažeidimus.

·         Metilizotiazolinonas. Daug kur naudojamas konservantas, kuris, pasak kai kurių tyrimų, gali sukelti alergines reakcijas.

·         Kvapikliai. Dirbtiniuose aromatuose gali būti nuo šimto iki tūkstančio cheminių medžiagų. Dažnai gamintojai tai saugo kaip komercinę paslaptį ir jų sudėties neskelbia. Tačiau būtent kvapikliai neretai sukelia alergijas.

·         Ftalatai – dirbtiniai chemikalai, naudojami asmens priežiūros priemonėse, plastikinėse pakuotėse ir t. t. Teigiama, kad ftalatai gali neigiamai paveikti estrogeno ir testosterono lygį.

·         Triklozanas randamas antibakterinėse, antivirusinėse, antigrybelinėsepriemonėse, pavyzdžiui, muile, dantų pastoje, kosmetikoje, dezodorantuose, virtuvės įrangoje, oro filtruose, antimikrobinėse kempinėse ir t. t. Tai veiklioji medžiaga, kuri aktyvi išlieka iki 12 val. po atitinkamo produkto panaudojimo.

Indaplovė – išeitis?

Jei indų plovimas rankomis pavojingas sveikatai, tai galbūt puiki išeitis – indaplovė? Ji tobulai išplauna ir net išblizgina nešvariausius indus. Iš vienos pusės – taip. Indaplovė apsaugo rankų odą ir nagus. Tačiau joje taip pat naudojamos tų pačių gamintojų priemonės, kuriose yra kenksmingų medžiagų ir nežinia, kiek iš jų vėlgi patenka į organizmą.

misija indu_plovimas2

Sveika alternatyva

Naudingesnių ir sveikesnių alternatyvų toli ieškoti nereikia. Vis labiau populiarėjant ekologiškoms idėjoms sveikintina alternatyva – ekologiškos indų plovimo priemonės. Jos saugo ne tik rankų odą, nagus, vidaus organus, bet ir yra gaminamos iš lengvai suyrančių biologinių medžiagų, kurios nekenkia aplinkai.

Be to, reikėtų dėmesį atkreipti ir į tai, kaip plaunami indai. T. y. patariama indų ploviklį lašinti ant kempinės, o ne tiesiai ant indų. Taip jo sunaudojama mažiau ir ne tiek daug cheminių medžiagų išlieka po plovimo. Bet kokiu atveju reikėtų itin atidžiai švarius indus perskalauti vandeniu. Vertėtų nepamiršti ir to, kad tikrai ne visiems indams išplauti būtinas indų ploviklis. Kartais nešvarumams pašalinti užtenka ir vien vandens.

„BIOTEKA" siūlo rinktis iš plataus asortimento indų ploviklių bei indaplovėms skirtų priemonių, kvepiančių natūraliais eteriniais aliejais ir visiškai saugių naudoti netgi mažiausiems šeimos nariams.

Kanadoje pagamintos ir ECOLOGO sertifikuoti ATTITUDE indų plovikliai ir indaplovių kapsulės pradžiugins Jus ne tik dailia pakuote, bet ir maloniais lauko gėlių, žaliųjų obuolių su bazilikais bei gaiviais citrusinių vaisių aromatais.

Prancūzų gamintojas Etamine du Lys (E.D.L.) visą širdį sudėjo į aplinką ir sveikatą tausojančias priemones: indų plovikliai ir indaplovių priemonės kvepia apelsinų žiedais, sultingais obuoliais ir vėsinančiomis mėtomis.

O praktiškasis Vokiečių SODASAN siūlo rinktis iš didesnio dydžio pakuočių, kuriose – ypač koncentruoti indų plovikliai, pradžiuginantys citrinų, apelsinų ir granatų kvapais. O indaplovėms skirtos tabletės, milteliai ir skalavimo skystis jau ilgus metus ištikimai tarnauja lojaliems pirkėjams.

You are here