Bioteka

Sodasan

12 produktų, kuriems nuplauti reikia daugiau nei vandens

sodasan fruits_and_vegetables

„Valgyti sveikai" – lengviau pasakyti nei padaryti. Net ir patys geriausi ketinimai gali būti nieko verti, jei atidžiai apžiūrėsime visus tuos vaisius ir daržoves, visomis spalvomis marguojančius ant savo virtuvės stalo. Nuo šiltnamių ir dirvožemio iki perrinkimo konvejerių, transportavimo konteinerių, sandėliavimo patalpų ir dėžių iki patraukliai apšviestų parduotuvės lentynų, ties kuriomis ir suklumpame mes, vartotojai. Mūsų mėgstami žalumynai, vaisiai ir daržovės iki valgio stalo nukeliauja labai ilgą kelią, kuriame jie neišvengiamai yra atakuojami bakterijų, grybelio ir pelėsio.

Tam, kad būtų išvengta nemaloni pastarųjų draugystė su mūsų maisto produktais, o šie išliktų patrauklios išvaizdos maksimaliai ilgą laiką, perdirbėjai juos purškia vašku, chemikalais ir antibakterinėmis priemonėmis. Pagal vaško ir chemikalų likučių kiekį ant pirkėjui prieinamo produkto kasmet netgi yra sudaromi sąrašai, kuriuose jau ilgą laiką dominuoja mums gerai pažįstami žalieji produktai. Štai tas tuzinas, užimantys garbingas pirmąsias vietas tokio sąrašo, dar vadinamo „Purvinuoju dvyliktuku", viršūnėje:

 • Obuoliai.
 • Salierai.
 • Vyšniniai pomidorai.
 • Agurkai.
 • Vynuogės.
 • Čili pipirai.
 • Nektarinai.
 • Persikai.
 • Bulvės.
 • Špinatai.
 • Braškės.
 • Paprikos.

 

Turime paminėti ir tai, kad pernai šiame sąraše buvo ir salotų lapai bei mėlynės!

Nebijokite valgyti vaisių ir daržovių

Tačiau nenustokite valgyti vaisių ir daržovių. Šių produktų nauda gerai savijautai yra žymiai didesnė nei rizika susidurti su pesticidais – daugelis taip pasakys. Ko gero yra neįmanoma visiškai išvengti pesticidų likučių bet kuriuo sezono metu net jei ir perkate šviežias, ekologiniuose ūkiuose užaugintas gėrybes. Geroji žinia yra tai, kad egzistuoja už vandenį kur kas efektyvesnė priemonė, kuri padeda gerai nuplauti vaisius ir daržoves – ji yra 100% naturali ir absoliučiai nekenksminga.

Sodasan vaisių ir daržovių ploviklis

Vaškas, chemikalai, dirvožemio likučiai ir kiti nešvarumai? Jokių problemų! Ilgai lauktas ir pagaliau parduotuvėse „Bioteka" pasirodęs 100% natūralus, veganams tinkamas, efektyvus ir saugus ploviklis vaisiams ir daržovėms su švelniu ir natūraliu greipfrutų aromatu, kuris nepalieka jokio poskonio ar nuosėdų. Tiesiog gausiai apipurkškite šia priemone savo vaisius ir daržoves. Jeigu produkto paviršius kietas, rekomenduojama jį šiek tiek patrinti, o jeigu paviršius minkštas – tiesiog leiskite valymo priemonei veikti 20-30 sekundžių. Po to vaisius ir daržoves užtenka nuskalauti vandeniu ir galite saugiai mėgautis!

Chemikalai ir pesticidai neišbraukia „Purvinojo dvyliktuko" iš mūsų raciono, tiesiog nuo mėgstamų produktų pašalina nepageidaujamas medžiagas. Kas gali atsispirti kreminei špinatų sriubai, sultingiems obuoliams ar keptoms bulvėms, įdarytoms tirpstančiu sūriu ir žalumynais...

Sodasan vaisių ir daržovių ploviklio (500 ml) ieškokite visose „Bioteka" prduotuvėse.

You are here